Mehmet Baransu Taraf'tan kovuldu

Bir süredir Silivri Cezaevi'nde bulunan FETÖ medyasının kalemşörlerinden Mehmet Baransu’nun Taraf’tan kovulduğu ortaya çıktı. Baransu’nun son gönderdiği iki yazı yayınlanmadı. FETÖ tarafından finanse edilen Taraf gazetesinin, kendisine aktarılan bütçenin Cumhuriyet gazetesine kaydırılması nedeniyle bir süredir rahatsız olduğu biliniyordu. Mehmet Baransu’nun kovulması FETÖ’ye bir tepki olarak yorumlandı.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 15:01 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 15:08
Mehmet Baransu Taraf'tan kovuldu

Ergenekon, Balyoz, 7 Şubat MİT krizi, Gezi provakasyonu ve 17/25 Aralık operasyonunda FETÖ tarafından tetikçi olarak kullanılan Taraf gazetesi, itibarsızlaşması nedeniyle örgüt tarafından maddi olarak desteklenmiyordu.

HORTUM KESİLİNCE TARAF'TAN FETÖ'YE TEPKİ

Bir süredir Silivri Cezaevi'nde bulunan FETÖ medyasının kalemşörlerinden Mehmet Baransu'nun Taraf'tan kovulduğu ortaya çıktı. Baransu'nun son gönderdiği iki yazı yayınlanmadı. FETÖ tarafından finanse edilen Taraf gazetesinin kendisine aktarılan bütçenin Cumhuriyet gazetesine kaydırılması nedeniyle bir süredir rahatsız olduğu biliniyordu. Mehmet Baransu'nun kovulması FETÖ'ye bir tepki olarak yorumlandı.

TARAF FETÖ'YE TEPKİSİNİ BARANSU'YU KOVARAK GÖSTERDİ

Taraf'a maddi desteğini kesen FETÖ, Taraf gazetesinin girdiği maddi darboğazı da görmezden geldi. Son dönemde Kaynak Holding tarafından organize edilen reklam desteğinin de atanan kayyum tarafından kesilmesi Taraf'ı iyice maddi darboğaza soktu. Kirasını ödemeyelen Taraf gazetesinin yönetim binasından çıkarılması da bardağı taşıran son damla oldu. Bu gelişmelerin ardından FETÖ tarafından gönderilen manşetleri girmeyen Taraf gazetesi, Mehmet Baransu'yu da kovarak FETÖ'ye tepkisini ortaya koydu. Çalışanlarına aylardır maaş ödeyemeyen gazetenin kapısına kilit vuracağı konuşuluyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Baransu Taraf'tan kovuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz