Artvin Valiliği'nden "Vurun geçin" sözlerine yalanlama

Artvin Cerattepe'de yapımı tamamlanan maden sahasının çalışmalarını engelleyen gruba yönelik İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın söylediği iddia edilen "vurun geçin" sözlerine Artvin Valiliği'nden yalanlama geldi.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 12:28 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 12:34
Artvin Valiliği'nden Vurun geçin sözlerine yalanlama

İŞTE O AÇIKLAMA:

Bugün sabah itibariyle ilgili firma tarafından işletilmesi planlanan Cerattepe Bakır Maden sahasına gitme talebi doğrultusunda hem vatandaşlarımızın ve hem de ilgili şirketin güvenliğini sağlamak üzere, kolluk güçlerimizin refakatinde bir çalışma yürütülmüştür.

Vatandaşlarımız şundan emin olmalıdır ki, Valiliğimizce hiçbir hukuksuzluğa asla müsaade edilmediği gibi, yapılan işlemlerde de tamamen yasal sınırlar içerisinde hareket edilmektedir.

Yine bugün bazı internet siteleri, haber portalları ile bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Artvin Milletvekili Sn Uğur Bayraktutan tarafından açıklandığı ve Sayın İçişleri Bakanımız Efkan ALA'ya izafeten söylemlendirilen "Vurun Geçin" gibi bir tabir ya da talimat asla Valiliğimize iletilmemiştir ve yalandır.

Vatandaşlarımızın kamu düzenini bozacak herhangi bir hususa meydan vermeyeceklerini bilmekle beraber, sağduyulu bir yaklaşım içinde bulunmaları hassaten önemlidir.

ÖZGÜR GÜNDEM PROVOKASYONU!


Artvin Cerattepe bölgesinde 38 hektar alandaki "Bakır ve Açık Ocak Altın İşletme Projesi" kapsamında, ilgili şirketin çalışmalara başlamak üzere iş makineleriyle maden sahasına çıkacağını duyan ve dün sabah saatlerinde Çamlık Mahallesi mevkisinde yaklaşık 200 araçla yolu kapattı.

PKK'nın Özgür Gündem gazetesi ise bu protestoları direniş olarak lanse etti ve Ak parti'nin polisi halka saldırdı yazarak, büyük bir provokasyona imza attı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Artvin Valiliği'nden "Vurun geçin" sözlerine yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz