Mobilyacıyı vuran mermerciye 10 yıl hapis

Antalya'da ilişkisi olduğu Gönül Ş.'yi çıplak fotoğraflarla tehdit ettiği iddiasıyla mobilyacı Kamil S.'yi tabancayla yaralayan mermer ustası Muammer Demir, 10 yıl hapse mahkum edildi.

Giriş Tarihi: 18.2.2016 15:12
Mobilyacıyı vuran mermerciye 10 yıl hapis

Antalya'da bir diş hekiminin yanında çalışan Gönül Ş., Kamil S. adlı marangoza mobilya şiparişi verdi. 7 bin lira karşılığında anlaşan taraflar arasında bir süre sonra anlaşmazlık çıktı. İddiaya göre Gönül Ş.'nin çıplak fotoğraflarını ele geçiren Kamil S., bunları şantaj aracı olarak kullanmaya başladı.

Gönül Ş., uzun süredir birlikte olduğu mermer ustası sevgilisi Muammer Demir'e durumu anlattı. Bunun üzerine Muammer Demir, Kamil S.'yi tabancayla ateş ederek yaraladı. Tutuklanan Muammer Demir hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'hakaret' ve 'ruhsatsız silah taşımak' suçlarından, olayda tabancayla yaralanan Kamil S. hakkında ise 'kişilerin huzur ve sükununu bozmak', 'şantaj' ve 'hakaret' suçlarından dava açıldı.

Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Kamil S., Muammer Demir'den şikayetçi olmadığını söyledi. Yargılama sonucu Kamil S.'nin beraatına karar veren mahkeme, Muammer Demir'i kasten öldürmeye teşebbüs suçundan önce ömürr boyu hapis cezasına mahkum etti. Sanığın eylemi teşebbüs aşamasında kaldığı için cezayı 12 yıla indiren mahkeme, takdir indirimiyle bunu 10 yıla düşürdü. Sanığa ele geçirilemeyen silahla ilgili 10 ay hapis ve 25 gün adli para cezası veren mahkeme, bu cezanın ertelenmesine hükmetti.

Duruşma sonrası Gönül Ş. adliyeden göz yaşlarıyla ayrıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilyacıyı vuran mermerciye 10 yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz