Bizim örgüt değil!

ABD, Rusya ve İran Ankara'daki terör saldırı sonrası üç maymunu oynadı. Ruslar ve İran cılız bir kınama açıklaması yaparken, ABD ise yeni bir skandala imza attı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, saldırıyı destek verdikleri YPG'nin değil başka bir YPG'nin yaptığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 19.2.2016 09:42 Güncelleme Tarihi: 19.2.2016 10:04
Bizim örgüt değil!

Ankara'da çokuluslu terör saldırısı sonra örgüte açıktan destek veren ülkelerden cılız ve komik açıklamalar geldi.

RUSYA'DAN PYD PİŞKİNLİĞİ


YPG'ye doğrudan silah sevkiyatı yapan Rusya küstah bir metin yayınlayarak, Türkiye'ye 'terörle mücadelede' işbirliği yapmayı önerdi.
Rusya Dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada; "Yaşanan bu olay bir kez daha tüm devletlerin uluslararası terörizmle mücadelede birleşmesi gerektiğini gösteriyor" denildi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharov ise, saldırıyla ilgili tepki çeken skandal bir ifade kullandı. Saldırıyı "ürkütücü bir trend" olarak niteleyen Zaharova, Suriye'deki kriz konusunda Türkiye'yi suçladı.

DESTEKLEĞİMİZ YPG YAPMADI!


ABD'den da birbiri ardına YPG aklamaya çalışan açıklamalar geldi. İlk bombayı ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner patlattı. Suriye'de farklı farklı YPG'ler olduğunu iddia eden Toner, silah verdikleri YPG'nin Halep'teki YPG olmadığını öne sürdü. Toner, Suriye'nin "ABD'nin desteklediği YPG'yi biz de destekliyoruz" açıklaması hatırlatılınca ise "Yorum yok" dedi.

KİMİN YAPTIĞINA KARAR VEREMEMİŞ


İkinci tuhaf açıklamayı ise Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Ben Rhodes yaptı. Türkiye'nin olayın failini belgeleriyle ortaya koymasına rağmen Rhodes "Sorumlunun kim olduğuna dair karar vermedik. Ancak bu konuda Türk yetkililerle irtibat halinde olacağız" dedi.

İRAN'DAN CILIZ KINAMA


İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Cabir Ensari, ise saldırıyı mesajla kınadı. Ensari mesajında, "Ankara'daki terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlerin aileleri, Türk halkı ve devletinin acılarını paylaşıyoruz" dedi.

YPG'den talimat: Türkiye'ye saldırın


PKK'nın Suriye kolu olan PYD'nin silahlı kanadı olan YPG'ye katılan Batılı teröristler, Türkiye'nin resmi kurumlarına saldırı çağrısı yaptı. 4 ayrı dilde video hazırlayan teröristleri, Avrupa'da yaşayan Kürt nüfusunu harekete geçirmeyi hedefliyor. YPG tarafından hazırlanan, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Kürtçe olmak üzere dört dilde yayınlanan videoda, Türkiye'nin dünya üzerinde yer alan bütün resmi kurumları, Batılı teröristler tarafından hedef gösterildi. 'Kürt haklarını savunduğunu' iddia eden terör örgütü PKK'nın içerisinde Hristiyanların oranında dikkat çekici bir artış yaşanıyor.

Yenişafak

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim örgüt değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz