Erdoğan cuma namazı sonrası konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'daki terör saldırıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 19.2.2016 15:19
Erdoğan cuma namazı sonrası konuştu

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Şu anda incelemelerimiz yapıldı. Belki bir iki artış olabilir. Asıl bu işte aktif olanlar bunlar. Bu iş YPG. O zaten PYD'nin silahlı gücü. Şu anda üstlenmeseler de bunlar bu işin faili konumundalar.

Şu andaki istihbarat çalışmalarımızla geldiğimiz nokta burası. Şu anda hiç tereddütümüz yok biz bu tespitteyiz. Şu anda yargı farklı bir yere gider mi, gitmez mi. Savcılarımızla gerekli görüşmeleri yaptık, onların düşüncelerini aldık. Bizim üzüntümüz, batının anlamamakta direnmesi bizi üzmektedir.

Birçok belge ve bilgileri kendilerine aktardığımız halde, AB terör örgütü olarak ilan etmiştir ama şu olayda dahi terör örgütlerinin adı vermemektedir. Sadece terör örgütü olarak geçiştirmektedir. Bu neticeye varacak bir şey değildir.

BİRAZDAN OBAMA İLE GÖRÜŞECEĞİM

Biraz sonra sayın Obama ile görüşmem olacak. O görüşmede bunları değerlendireceğiz. Sözcünün bu açıklamalarının herhangi bir getirisi götürüsü yoktur.

Bu konularla ilgili olarak biz yaptığı yanlışları Dışişleri Bakanımızla paylaştık. Bazı şeyleri anladılar gibi geliyor bana. Tekrar etraflıca Obama ile görüşeceğiz. Bu örgütlere yaptıkları silah yardımlarının nerede nasıl patladığını artık lütfen görün diye kendilerine söyleyeceğiz.

Aylar önce kendilerine bakın silah yardımları yapıyorsunuz, o silahların yarısı DAEŞ'e, yarısı YPG ve PYD'ye gitti. O silahlar siviller için patladı, ölümüne neden oldu. Burada kimse kendini temize çıkarabilir mi? Aynı şeye Rusya da ortak oldu. Şu anda Rusya katil rejimle, Esed'le hareket ediyor. PYD ve YPG'yle hareket ediyor. Kendilerine alan açıyor. Oraya PYD'leri yerleştirmek üzere güneyimizde bir koridor açmanın gayreti peşindeler. Onun için Azez'de yaşananlar bunun gerekçesidir. Bizim top atışlarımız buna yöneliktir ve bu devam edecektir. Biz sınırlarımızda böyle gayrimeşru oluşumun asla tribünden izleyicisi olmayacağız.

SUÇ ÜSTÜ YAKALANMIŞLARDIR

Ortaya bir gerçek çıkıyor. Parlamentoda 4 parti var. Üç parti ülkemizdeki bu hainlere karşı ve son Ankara olayındaki ihanete karşı birliktelik sağlıyor ve hepsi bir dayanışma içerisinde bildiri yayınlıyor. Ama terör örgütünün parlamentodaki temsilcisi konumundaki siyasi parti buna imza koymuyor. Bu bir ispattır, suç üstü yakalanmalarıdır. Şu anda suç üstü yakalanmıştır. Üç parti imzayı koyarken diğer siyasi partinin koymaması bir suçüstü yakalanmadır. Biz Kandil'in parlamentodaki temsilcisiyiz demektir. O 200 aydının gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor. Söyleyecek bir şey yok.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan cuma namazı sonrası konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz