O CHP'li YPG'ye sahip çıktı

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun ardından, Eren Erdem de terör örgütü YPG'ye sahip çıktı. Erdem'in Ankara saldırısına rağmen YPG'yi aklamaya çalışması TBMM Genel Kurulu'ndan gerginliğe neden oldu

Giriş Tarihi: 19.2.2016 09:44
O CHP'li YPG'ye sahip çıktı

CHP milletvekillerinin Ankara'daki terör saldırısına rağmen terör örgütü PYD/YPG'ye sahip çıkması, TBMM Genel Kurulu'nda gerginliğe neden oldu. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Genel Kurul'daki konuşmasında CHP ve HDP'nin terörle mücadele konusundaki tavrını eleştirdi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in bombalı saldırının hemen ardından "IŞİD yaptı" diye sosyal medyadan mesaj attığını belirten Tayyar, CHP ile HDP'yi, terör örgütü PKK ve PYD/YPG'yi aklamakla suçladı.

"İRAN AJANI" TARTIŞMASI
Tayyar, "Bre hadsiz, densiz, nereden biliyorsun IŞİD'in yaptığını" diye tepki gösterdiği Erdem'e yönelik 'İran ajanı' iddiasını dile getirdi. Bunun üzerine söz alarak kürsüye gelen Erdem, AK Parti milletvekillerinin tepkisiyle karşılaştı. Erdem, "Ağzına İran kelimesini alan arkadaşın söylediği bütün kelimeleri ispat etmesini istiyorum" dedi. Bu sırada yerinden kalkan AK Partili Ahmet Hamdi Çamlı, elindeki cep telefonu ile kürsüye yöneldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bazı AK Parti milletvekilleri, Çamlı'nın kürsüye yürümesini engelledi. Erdem de CHP milletvekilleri tarafından kürsüden uzaklaştırıldı. Ardından AK Parti ve CHP'li milletvekillerinin birbirlerinin üzerine yürümeleri ve gerginliğin artması üzerine, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi birleşime ara verdi. Aranın ardından CHP'li Erdem ve AK Partili Tayyar yeniden söz aldı. Ankara'daki bombalı saldırıyı hatırlatan Tayyar, CHP adına Erdem'in konuşmasına tepki gösterdi. Tayyar "Böyle bir günde CHP'nin milli bir ismi kürsüye çıkarmasını isterdim" dedi. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da İngiltere'de katıldığı bir toplantıda terör örgütü PYD/YPG'ye sahip çıkmıştı.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALMIYORMUŞ
"Hükümet neden Türkiye'ye yönelik bir eylemi olmamış, kendi halkını temsil etmeye çalışan bu örgütten rahatsız. Bunu hükümetin açıklaması lazım" ifadesini kullanan Tanrıkulu, Türkiye'nin terör örgütü olarak kabul ettiği PYD/ YPG'yi savunmuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
O CHP'li YPG'ye sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz