Bombayı profesyonel ekip hazırladı

Başkentteki hain saldırıda Salih Neccar'ın patlattığı otomobili temin eden Metin A.'nın Sultanbeyli ve Diyarbakır'da bombalı saldırılarda kullanılan araçları da satın alan kişi olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 20.2.2016 11:16
Bombayı profesyonel ekip hazırladı

STAR
Saldırıyla ilgili gözaltına alınanların sayısı 21'e ulaştı. Bolu'da yakalanan Metin A'nın örgütün araç tedarikçisi olduğu, talimat üzerine İstanbul'dan aldığı aracı Diyarbakır Lice'ye götürerek örgüte teslim ettiği anlaşıldı. Zanlının Diyarbakır ve İstanbul Sultanbeyli'deki polis noktalarına yönelik bombalı saldırılarda kullanılan araçları da örgüte temin ettiği belirlendi.

ELEBAŞI YAKALANDI

Bombalı saldırıyı Ankara'da organize eden kişinin ise Kudbettin O. olduğu tespit edildi. Kudbettin O.'nun terörist Neccar'ı saldırı noktasına eskotluk yaparak götürdüğü belirlendi. Kudbettin O. ile irtibatlı olan ve bombayı temin eden A.K de gözaltına alındı. Gözaltına alınan 21 kişinin Türk vatandaşı olduğu kaydedildi. Olay yerinde yapılan incelemeler, TNT-RDX tipi bombanın profesyonel bir ekip tarafından özel bir yerde hazırlandığı ihtimalini güçlendirdi. Patlamanın etkisiyle savrulan servis aracının lojmanlara girmesini ağaçlar engelledi. Bombalı araç ise patlama noktasından 50 metre ileride bir generalin makam aracının üzerine düştü. Terörist Salih Neccar'ın vücut parçalarının da saldırının gerçekleştiği alanda 150 metrelik mesafeye dağıldığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombayı profesyonel ekip hazırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz