MHP'de sürpriz gelişme: Bahçeli'nin avukatı Kurultay davasından çekildi

MHP'deki muhaliflerin tüzük değişikliği gündemli olağanüstü kurultayın toplanması için açtıkları davada sürpriz bir gelişme yaşandı. Dava dosyasında MHP Genel Merkezi'nin ve aynı zamanda Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin avukatı olan Hamit Kocabey dosyadan çekildi.

Giriş Tarihi: 20.2.2016 16:15
MHP'de sürpriz gelişme: Bahçeli'nin avukatı Kurultay davasından çekildi

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP içerisinde başlayan kurultay tartışmaları yargıya taşındı.16 MHP İl Başkanı adına, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesine başvurularak, kongrenin toplanması ve öncesindeki işlemler için MHP Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, MHP Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır, MHP Bursa üst kurul delegesi Mehmet Bilgiç'in çağrı heyeti olarak görevlendirilmesi talebiyle dava açılmıştı.

SÜRPRİZ GELİŞME

MHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin avukatı Hamit Kocabey, sürpriz bir kararla dosyadan çekildi.Kocabey, "10 senedir, partinin ve genel başkanın avukatlığını yapıyorum. Ama bu dosyada benim iznim olmadan, Parti Genel Sekreteri'nin talimatı ile avukat Yücel Bulut vekaletname sunmuştur. Bulut aynı zamanda partinin Merkez Disiplin Kurulu üyesidir. Bu davranışın etik olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle dosyadan çekildim. Ancak bu çekilme muhalif hareketle birlikte davrandığımız anlaşılmasın" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de sürpriz gelişme: Bahçeli'nin avukatı Kurultay davasından çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz