İhanetin fotoğrafı

Sur’da öldürülen YPJ’li kadın terörist, Silvan’da, ABD’nin verdiği silahlarla PKK’lıları keskin nişancı olarak eğittiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 09:51
İhanetin fotoğrafı

PKK'nın talimatıyla HDP/ DBP'nin sözde öz yönetim ilan ettiği Sur, Cizre, Silvan, Dargeçit ve İdil'de kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması için operasyon başlatan güvenlik güçlerine saldıran teröristlerin arasında, Suriye'den ithal PYD/YPG/YPJ'li keskin nişancıların olduğu belgelendi.

Star'ın ele geçirdiği görüntülerde, Suriye'den gelen YPG'nin kadın kolu YPJ'li (Kadın Savunma Birlikleri) teröristler görülüyor.

SUR'DA ÖLDÜ

Şok görüntülerdeki YPJ'liler arasında Sur'da öldürülen keskin nişancı Deniz kod adlı terörist de bulunuyor. YPJ'nin sözde komutanlarından olan Deniz kod adlı teröristin, Silvan'daki PKK'lılara keskin nişancı eğitimi verdikten sonra Sur'a geçtiği öğrenildi. Güvenlik güçlerinin tespitlerine göre YPJ'li kadın teröristlerin bazıları da Silvan'dan sonra Cizre'ye giderek oradaki PKK'lılara katıldı. Bir çoğu, HDP'lilerin 'sivil yaralılar var' iddiasında bulunduğu ancak PKK'nın karargah olarak kullandığı binanın bodrum katında güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldü. YPG'nin kadın birimi YPJ'nin içinde çok sayıda Avrupa ülkelerinden, Sırbistan'dan ve Kanada'dan gelen silahlı lejyonerler bulunuyor

ÜÇLÜ HAİN İTTİFAK

ABD'nin terör örgütü olarak görmediği PYD'ye DAEŞ ile mücadele ettiği gerekçesiyle gönderdiği uzun namlulu silahların bir bölümünün, Doğu'da güvenlik güçlerini şehit eden PKK'lıların elinde olduğu da görüntülerde yer alıyor. Sur, Cizre ve Silvan'da çekilen görüntülerde, PKK ve YPJ'li teröristlerin ellerinde ABD malı M-16 ve Kanas suikast silahı olduğu görülüyor. Deniz kod adlı YPJ'li kadın teröristen Silvan'da bu silahlarla keskin nişancı eğitimi alan PKK'lıların daha sonra Sur ve Cizre'ye gönderildiği tespit edildi. PKK-PYD-ABD'nin Türkiye karşısında oluşturduğu hain ittifak da, bu görüntülerle bir kez daha gözler önüne serildi.

YPG'NİN KADIN KOLU YPJ

YPJ (Yekîneyên Parastina Jin) çoğu keskin nişancılarından oluşan YPG'nin kadın kolu. 2012 'de faailyete başlayan YPJ, DAEŞ'in Kobani saldırısı ile beraber güçlendi. YPJ'ye Türkiye'den katılan çok sayıda kadın terörist DAEŞ'in Kobani'den geri çekilmesinin ardından Türkiye'ye döndü. Kobani'de eğitim alan YPJ'li teröristler, Sur ve Cizre'de keskin nişancı olarak güvenlik güçlerine saldırdığına dair haberlerle gündeme gelmişti.

SAMAN ALTINDAN SİLAH SEVKİYATI


Şanlıurfa'da PYD'nin Suriye'den PKK'lılara gönderdiği çok sayıda tüfek, tabanca, el bombası, roket atar başlığı ve mermi ele geçirildi. Bir arazideki saman balyalarının altına çuvallar içinde ele geçen silahların, arasında PYD denetimindeki Telabyad'dan PKK'lılara dağıtılmak üzere getirildiğine dair notlar da bulundu.

Star.com.tr / Kemal Gümüş

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanetin fotoğrafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz