Terörist taziyesine operasyon: 10 gözaltı

Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen terörist için kurulan taziye yerinde terör örgütü PKK'nın propagandasının yapıldığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında terör örgütünü simgeleyen sözde flama ve teröristin fotoğraflarının asıldığı taziye yerini tahsis ettiği gerekçesiyle caminin imamı ve iki görevlisi ile teröristin babası ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 16:16 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 16:19
Terörist taziyesine operasyon: 10 gözaltı

AA
Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'da 29 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen terörist için İpekyolu ilçesindeki Esentepe Camisi'nde kurulan taziye yerinde terör örgütünün propagandasının yapıldığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında terör örgütünü simgeleyen sözde flama ve teröristin fotoğraflarının asıldığı taziye yerini tahsis ettiği gerekçesiyle caminin imamı ve iki görevlisi ile teröristin babası ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Savcılık ayrıca, bazı basın yayın organlarıyla internet sitelerinde yer alan ve ellerinde saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen teröriste ait fotoğraflar bulunan kişilerle taziye yerini ziyaret edenleri de araştırıyor.

- HDP Milletvekili Hezer hakkındaki soruşturma

Bu arada terörist için kurulan taziye yerini ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkındaki soruşturma da sürüyor. Başsavcılık, Hezer ile ilgili atılı suçun yasal unsurlarının oluştuğuna karar vermesi halinde Anayasa'nın 83. maddesine istinaden, "dokunulmazlığının kaldırılması" talebinde bulunacak. Hazırlanacak fezleke, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderilecek.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörist taziyesine operasyon: 10 gözaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz