Mahkeme başkanından Palaz'a: Şov yapma!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanlık ofisine 'böcek' konulmasına ilişkin 11 sanıklı davaya, dün Ankara'da başlandı

Giriş Tarihi: 24.2.2016 10:47 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 12:02
Mahkeme başkanından Palaz'a: Şov yapma!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofislerine başbakanlığı sırasında 'böcek' konulmasıyla suçlanan 11 sanık hakkındaki dava dün başladı.

ERDOĞAN MÜDAHİL OLDU

TÜBİTAK eski Başkan yardımcısı ve BİLGEM Başkanı Hasan Palaz, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan ile Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Serhat Demir "FETÖ yöneticiliği", diğer 8 sanık ise "örgüt üyeliği"yle suçlanmıştı. Palaz'ın TÜBİTAK imamı olduğu iddia edilen iddianamenin kabulünün ardından dava dün başladı. Duruşmada savunma yapan Hasan Palaz, "İddianamede imam olduğumdan bahsediliyor. Ben dini eğitim almadım" sözlerine Yeşil "İmamdan kastın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorsun. Dini eğitim ya da namaz kıldırmaktan bahsedilmiyor" şeklindeki tepkisi gösterdi. Palaz'ın çevresine dönerek konuşması üzerine de mahkeme başkanı "Şov yapma" diye uyardı. Sanıklardan, eski İstihbarat Dairesi Başkanı Ömer Altıparmak ise ifadesinde Cumhurbaşkanı ve MİT yetkilileriyle ilgili bazı bilgiler vereceğini belirterek devletin, "güvenlik-gizlilik" esaslarına aykırı bir sonuca yol açmamak için savunmasının kapalı oturumda alınmasını talep etti. Mahkeme heyeti, bu talebi kabul etti. Altınparmak'ın savunmasının ardından sanık avukatları müvekkilerinin beraatini isterken mahkeme ara kararında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davaya müdahil olarak katılmasına karar verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme başkanından Palaz'a: Şov yapma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz