Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmedi

Merkez Bankası'nın kısa vadeli faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapmadı.

Giriş Tarihi: 24.2.2016 10:24
Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmedi

Para Politikası Kurulu, Merkez Bankası bünyesindeki Bankalararası Para Piyasası ve Borsa İstanbul Repo–Ters Repo Pazarlarında uygulanmakta olan faiz oranları ile bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının sabit tutulmasına karar verdi.

DEĞİŞİKLİK YAPILMADI
Merkez Bankası, faiz koridorunun alt bandı olan gecelik borçlanma faizini yüzde 7.25, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7.5, koridorun üst bandı olan gecelik borç verme faizini yüzde 10.75 seviyesinde bıraktı.

BAŞKANIN MAAŞI YENİDEN GÜNDEME GELDİ
Ekonomik gidişatı etkileyebilecek olan faiz kararı MB Başkanı Erdem Başçı'nın maaşı gündemde. Buna göre Merkez Bankası Başkanı 50 bin TL ile Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan bile fazla maaş alıyor. Başkana maaş, tazminat, harcırah, temsil ağırlama, araç ve lojman gideri olarak toplam yıllık 600 bin TL ödeme yapılıyor.

GÖREV SÜRESİ NİSAN'DA DOLUYOR
Merkez Bankası başkanlığının zor ve sorumluluğu yüksek bir görev olduğunu belirten Başçı, görevin verildiği son güne kadar yapılacağını, Nisan ayından sonra ise tamamen hükümetin takdirinde olacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz