Erdoğan'dan Cerattepe açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde, Ensar Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan Artvin Cerattepe'de yaşanan olaylarla ilgili ilk kez konuştu. Konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Arvtin Cerattepe'dekiler yavru gezicilerdir!

Giriş Tarihi: 27.2.2016 16:38
Erdoğan'dan Cerattepe açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Çok daha fazla çalışmamız, çok daha fazla emek vermemiz gerekiyor. Değerli kardeşlerim, Başkanlığım zamanında bir konuşmamda 'dini bir nesil yetiştireceğiz' dedim, ortalığı ayağa kaldırdılar. Bir Başbakan böyle konuşamaz dediler. Ben de niye konuşamayacağımı anlamadım. Bir Başbakan olarak hedefimi böyle belirlemişim, bu demek değil ki dinsize hizmet vermeyeceğiz. Dinsize de hizmet verdik, dindara da hizmet verdik. Hedefimiz dindar nesildi çünkü bitaraf olmayan bertaraf olur.

"İMAM HATİPLERDE PROJE KOLLARIMIZ VAR"

Her geçen yıl daha büyüyerek, şube sayısı şu anda 165'e ulaşan Ensar Vakfı ile bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız. Aramızda benim hocamlarım da var. Geçenlerde MEB Bakanımıza da söyledim, fakat bugün bir şeyi ısrarla söyleyeceğim. Bizim imam hatiplerde proje kollarımız var. Bunlarda seçim yapmak suretiyle bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, yar doçlarımız imam hatiplere müdür olmazlar mı? Nerden çıktı bu diyebilirsiniz. Bunu örnekleri başka okullarda var. Ben de teklif ediyorum. Bazı profesörlerimiz çıksın ben varım desin, doktorasını yapmış hocalarımız çıksın 'ben imam hatip okullarında yöneticilik yapmaya varım' desin. İşte reform budur.

"ŞİMDİ SIRA GENÇLERİMİZDE"

Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı büyük mücadelelerle bize teslim ettiler. Bizim kuşağımız da 1980 darbesini, 28 Şubatı yaşayarak mücadeleyi bugünlere getirdik. Şimdi sıra gençlerimizde.

Medeniyetimizin yeniden ihyası için mücadeleye hazır mıyız? Hedefimize ulaşmak için dinlenmeden çalışmaya var mıyız? Daha ileri seviyelere ulaşmakta kararlı mıyız? Üzerimize ister 27 Mayıs gibi saldırsınlar, ister paralel yapı gibi piyonlarını salsınlar her türlü bu yolda devam edecek miyiz?

"CERATTEPE'DEKİLER YAVRU GEZİCİLER"

Bütün bu ilerlemelere rağmen karşımızdakiler rahat durmuyor. Bu ülkenin ve milletin değerlerini istemeyenlerin saldırıları bitmedi. Önce İstanbul'da Gezi olayları denilen bir provakosyanla karşımıza çıktılar. Zannetmeyin ki bu Türkiye'de planlandı. İçerisi- dışarısı bunlar beraber planlandı. Şimdi de Artvin'de Cerattepe vakası çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Geziciler'dir.

"MESELE AĞAÇ DEĞİL DİYEREK NİYETLERİNİ ORTAYA KOYDULAR"

Görünüşte 3-5 ağacın kesilmesine karşı çıkmak için başlatılan eylemler de öyle bir çevre felaketi yarattılar ki, yürüyüşlerde 'hala anlamıyor musunuz, mesele ağaç değil' diyerek niyetlerini ortaya koydular. Bu provakasyon amaçlarına ulaşmadan hızını kesti.

Milletimizin hayır duygularını istismar ederek, habis bir ur gibi büyüyen bir yapı ortaya çıktı. Kim, paralel devlet yapılanması. Özellikle güvenlik ve yargı içinde yapılanmış ve ağabeylerinden emir alan, bir bürokrasi darbesine sahne olduk. 17-25 Aralık darbe girişimini milletimizin desteğiyle boşa çıkardık.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Cerattepe açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz