Bir kadın Rusya'da kesik başla tehdit etti

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir metro istasyonu, siyah giysiler giymiş bir kadının elinde kesik çocuk başıyla görüldüğü şeklindeki haberler üzerine kapatıldı.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 15:06 Güncelleme Tarihi: 29.2.2016 15:12
Bir kadın Rusya'da kesik başla tehdit etti

Rus RBK haber sitesine göre, Moskova'nın kuzeybatısındaki Oktrabrskoye Pole metro istasyonunda 'simsiyah' giyinmiş bir kadın görüldü.

CİNSİYETİ ANLAŞILAMIYOR

Diğer taraftan basına konuşan görgü tanıkları, 'simsiyah' giyindiği için bu kişinin kadın mı yoksa erkek mi olduğunu anlamakta zorlandıklarını söyledi.

Kadının metroya girmek isterken polis tarafından durdurulduğu ve çantasından çocuğun kesik başını çıkarıp, çocuğu öldürdüğünü söyleyerek bağırmaya başladığı öğrenildi. Rus basınına yansıyan haberlerde, elinde kesik bir çocuk başıyla durduğu söylenen kadının 'tekbir' getirdiği ve 'Ben teröristim. Bir saniye içinde dünyanın sonu geliyor. Ben sizin ölümünüzüm' diyerek kendini havaya uçurmakla tehdit ettiği de aktarıldı. Rusya Soruşturma Komitesi'nden basının sorularını yanıtlayan bir yetkili de, elinde kesik çocuk başıyla görülen kasının Oktrabrskoye Pole metro istasyonunda gözaltına alındığını söyledi.

Bu arada Rus basınına yansıyan haberlere göre metro istasyonunda gözaltına alınan kadının üzerinde patlayıcı bulunmadı. Ama İnterfax'a konuşan bir yetkili, FSB görevlilerinin kadının gözaltına alındığı bölgede patlatıcı olup olmadığını belirlemek için arama yaptığını belirtti.

POLİS BAŞI OLMAYAN BİR ÇOCUK CESEDİ BULMUŞTU

Öte yandan bu olaydan önce Rus basınına, Moskova'da polisin bir apartman dairesinde başı olmayan bir çocuğun cansız bedenini bulduğuna dair haberler yansımıştı. İnterfax haber ajansı da güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, çocuğun 3 ya da 4 yaşında olduğunu aktarmıştı. RİA Novosti haber ajansına bilgi veren bir polis yetkilisi ise evinde ölü bulunan çocuğun bakıcısının cinayetle bağlantılı olarak gözaltına alındığını söylemişti.

LifeNews televizyonu, kurbanın bir kız çocuğu olduğunu ve isminin Nastya olduğunu aktardı.

BAKICILIĞINI YAPTIĞI ÇOCUĞU ÖLDÜRÜP DAİREYİ YAKTI

Rusya Soruşturma Komitesi'nden gelen açıklamada ise, itfaiye görevlilerinin yangın çıkan bir dairede başı olmayan bir çocuğun cesedini buldukları belirtildi. Komite'ye göre, Orta Asya vatandaşı ve 38 yaşında bir kadın olan ve çocuğun dadısı olduğu sanılan şüpheli, ebeveynleri evi terk edinceye kadar bekledikten sonra çocuğu öldürüp daireyi ateşe verdi.

'KOCASI ALDATTIĞI İÇİN' YAPMIŞ

LifeNews televizyonu şüphelinin Özbekistan vatandaşı olduğunu ve adının da Gülçehra Bobokulova olduğunu aktardı. Televizyonun haberine göre, Bobokulova sorgu sırasında yaptıklarını 'kocasının kendisini aldatmasıyla açıkladı.'

İnterfax haber ajansına konuşan güvenlik yetkilileri de kadının uyuşturucu etkisinde olduklarını tahmin ettiklerini söyledi. (SputnikNews)

Kesik başlı kadının yakalanma anı:

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kadın Rusya'da kesik başla tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz