TSK: 'Bizleri üzen davalar beraatle sonuçlandı'

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Bizleri derinden üzen davalar beraatla sonuçlandı. Beraat eden personelimizin ve ailerinin sevinçlerini paylaşıyoruz" denildi.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 14:37
TSK: 'Bizleri üzen davalar beraatle sonuçlandı'

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, askerlere yönelik açılan davalar hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı, sonuçlanan davalar hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı. Genelkurmay'ın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

"1. Kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davalar beklendiği şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır.

3. Alınan bu kararlar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler dileriz."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK: 'Bizleri üzen davalar beraatle sonuçlandı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz