Trafik sigortası poliçelerine yeni düzenleme yolda

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, trafik sigortası ve kasko ile ilgili son bir buçuk yılda sorun yaşandığının ortada olduğunu belirterek, "Trafik sigortası ve kaskoyu birleştirerek, yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 1.3.2016 10:57
Trafik sigortası poliçelerine yeni düzenleme yolda

TBMM (AA)
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri üzerinde Hükümet adına yaptığı konuşmada, trafik sigortası ve kasko ile ilgili son bir buçuk yılda sorun yaşandığının ortada olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Birtakım yasal boşluklardan yararlanılarak sigorta kapsamındaki hasarların miktarı artırıldı. Sigorta şirketleri de buna dayanarak -tabii bu bir havuz- oradan primlerini artırdılar ama bugünlerde yapacağımız bir düzenlemeyle belki de alternatiflerden bir tanesi, kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada göz önünde bulundurup tek bir poliçeye dönüştürerek ve bu yasal boşluktan kaynaklanan istismarın da önüne geçerek yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik sigortası poliçelerine yeni düzenleme yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz