Fatih Erbakan: Necmettin Erbakan'ın D-8 projesinden rahatsız oldular

Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, İslam Birliği’nin kurulmasında atılmış ilk resmi ve somut adım olan D-8 projesinden rahatsız olan çevrelerin 28 Şubat darbesini gerçekleştirdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2.3.2016 11:07 Güncelleme Tarihi: 2.3.2016 12:17
Fatih Erbakan: Necmettin Erbakan'ın D-8 projesinden rahatsız oldular

TRT HABER ekranlarında Betül Soysal Bozdoğan'ın moderatörlüğünde Değişen Türkiye'nin konuğu Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan oldu. 28 Şubat Postmodern darbesini değerlendiren Fatih Erbakan döneme ve bugüne dair önemli açıklamalarda bulundu.

Postmodern darbe öncesi yaşanan süreç, Refah-yol hükümetinin "tehlikeli" bulunan icraatları, darbenin aktörleri, mağdurlarının konuşulduğu programda Erbakan, 28 Şubat davası ve postmodern darbenin bugüne yansıyan yönlerini de değerlendirdi. Fatih Erbakan Değişen Türkiye'de ayrıca babası Prof. Necmettin Erbakan'ın siyasi kimliğini ve postmodern darbenin aile içine yansıyan duygusal atmosferini de yorumladı.

İşte Fatih Erbakan'ın o açıklamaları:

ERBAKAN HOCAMIZ FERASET VE DİRAYET SAHİBİ BİR SİYASETÇİYDİ


Erbakan Hocamız feraset sahibi yani olayların perde arkasında ne var? Nasıl adım atarsak nereye hizmet etmiş oluruz? Bunu kestirebilen ve olayların sonunun nereye varacağı iyi tahlil edebilen bir siyasetçiydi. Aile içinde de çok kullandığı bir sözü vardır; "akıl, işin sonunu görebilmektir" derdi. Dirayet sahibi bir insandı aynı zamanda. Yani hayra hizmet yolunda dirayet, azim ve zorluklarla mücadelede sabır gösterebilen bir yapısı vardı. Ayrıca Hocamız azim ve kararlılık abidesi bir insandı. Yıllar yılı tüm engellere rağmen yılmadı ve mücadeleye devam etti. Allah makamını ali etsin, mekanını cennet etsin. Bizleri de kendine layık evlatlar etsin.

ŞUBAT AYI ŞEHİTLER AYIDIR

Hocamızın 28 Şubat'tan bir gün önce vefat yıldönümünü anıyoruz. Bu Allah'ın bir takdiridir. Şubat ayı Hasan el-Benna, Malkom x, Metin Yüksel gibi pek çok şehidi andığımız bir aydır. Bunun yanında darbeden bir gün önce babamın ahrete intikali takdir-i ilahidir.

D-8 PROJESİNDEN RAHATSIZ OLDULAR

54. Hükümetinin hayata geçirdiği D-8 projesi dünya çapında bir olaydır. Yüz seneden beri başsız, sahipsiz kalmış İslam aleminin yeniden Türkiye'nin öncülüğünde ayağa kalkmasının ilk adımıdır. İslam Birliği'nin kurulmasında atılmış ilk resmi ve somut adımdır. Son yüz yılın en somut, en stratejik, en ciddi kurtuluş reçetesidir İslam alemi için. Böyle bir projeden rahatsız oldular. "Biz bölüp parçalamaya çalışıyoruz, Erbakan Hoca Türkiye öncülüğünde toparlamaya çalışıyor" dediler. "Böyle bir projeye evet diyemeyiz, mani olmalıyız" dediler. Postmodern darbenin gerçekleştirilmesi için neden sayılan pek çok iç-dış ve ekonomik devrim niteliğinde politikalar geliştirilmişti. Bu durumlar dış güçleri rahatsız etti.

ERBAKAN HOCA POSTMODERN DARBEYİ ABDESTİN BOZULMASINA BENZETMİŞTİ

Hocamız inançlı ve imanlı bir kişilikti. Tevekkül sahibiydi. Postmodern darbe sonrası tabanını asla şiddete çağırmadı. Postmodern darbeyi metanetle ve sabırla karşıladı. Tabanını da teskin eden açıklamalarda bulundu. Hiçbir zaman tarzı, yöntemi ve üslubu şiddete yönelik olmamıştır. Son derece profesyonel bir devlet adamı olarak ve inançlı bir Müslüman olarak hareket etti. Milletin-devletin bekası için her hangi bir taşkınlığın olmaması hep sükunete davet etti. Hedefe kilitlenmiş birisi olarak bu gibi olayları tarihin akışı içinde küçük bir aşama olarak gördü. Mücadeleye devam etti. Ne yapalım Hocam? Diye sorduklarında; "Abdestimiz bozulunca ne yapıyoruz. Yeniden abdest alıyoruz" diyerek yeni bir parti kurdu ve yoluna devam etti.

28 ŞUBAT'TA NERMİN ERBAKAN ANNEM ÇOK AĞLAMIŞTI

Rahmetli annem derinden etkilenmiş ve üzülmüştü. Geceleri uyuyamamış ve çok ağlamıştı. "Bir evladımı kaybetmiş kadar oldum" dediğini hatırlıyorum. Bir evladı gibiydi Refah Partisi. Yokluklar ve imkansızlıklar içinde büyüyen bir partinin kadın ayağında derin hikayelere şahit olmuş birisi olarak derin üzüntüler yaşamıştı.

Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Erbakan: Necmettin Erbakan'ın D-8 projesinden rahatsız oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz