Şehidim rahat uyu! O söz yerini buldu

Celil İyidoğan'ın Kim Milyoner Olmak İster'den kazandığı ve şehit ailesine bağışlamak istediği 15 bin lira atv'nin katkısıyla 30 bin liraya tamamlandı. 9 kardeşini okuttuğuna dair hikâyesi Türkiye'yi ağlatan şehit Özatak'ın ailesine para önceki gün teslim edildi

Giriş Tarihi: 2.3.2016 09:17 Güncelleme Tarihi: 2.3.2016 09:39
Şehidim rahat uyu! O söz yerini buldu

Hakkarili teğmen Abdulselam Özatak, Ankara'da kiraladığı bir evde 9 kardeşiyle birlikte yaşıyor, onları okutuyordu. Diyarbakır Sur'da şehit düştü. Hikâyesini Genelkurmay Başkanlığı sitesinden paylaşmıştı. Kardeşlerinin de kendisi gibi iş sahibi olmasını istiyordu. Hakkari'de sadece babası Salih ve annesi Zübeyde Özatak kalmıştı.Normalde Diyarbakır Cezaevi'nde görevliydi. Ama iki teğmen arkadaşı, Sur'da şehit olunca dilekçe vererek Jandarma Özel Harekat'ta görev istemişti. "Onlar şehit olurken burada ne işim var?" demişti. Ancak geçen şubatta çatışmada şehit düştü.

'BENİ KARDEŞ KABUL ETSİNLER'
O emanetlere avukat İyidoğan sahip çıktı. Bodrum'da yaşayan, evli ve 2 çocuklu İyidoğan, Kim Milyoner Olmak İster'de 15 bin lira kazandı. Parayı, şehidin kardeşlerine bağışladı. Programda "Ödül miktarını yükseltmek isterdim ama beni 10'uncu kardeşleri olarak kabul ederlerse, bu parayı şehidimizin kardeşlerinin kullanımına sunmak istiyorum" dedi. Bu para ve atv'nin bağışladığı 15 bin lira ile birlikte önceki gün şehidin babası Salih Özatak'ın hesabına yatırıldı. İyidoğan "Amacım, böyle bir davranışın herkes tarafından sergilenmesi, herkes bu hassasiyetle yaklaşmalı. Tüm şehitlerin geride bıraktığı evlatları bizim evladımız, anne babaları da bizim anne babamız olmalı" dedi. Hakkari'de yaşayan baba Özatak ise şöyle konuştu:
Şehit oğlum Abdulselam, teğmen maaşıyla daha iyi gelecekleri olsun diye kardeşlerine Ankara'da kiraladıkları evde bakıyordu. Çocuklarım buradaydılar ama birkaç gün önce derslerinde geri kalmamak için Ankara'ya gittiler. Büyük kızım Gülcan onlarla beraber. Gurbette hem anne hem babalık yapmak üzere o da gitti.
Gülcan, giderken "Baba şehidimizin tek isteği bu değil miydi? Kardeşlerimin daha iyi bir eğitimi olsun, Ankara'da okusunlar demiyor muydu? Merak etme. Büyük Türkiye şehidin kardeşlerinden yardımlarını esirgemeyecek, biliyorum" dedi. Dediği de doğru çıktı. Türkiye'nin her yerinden ve hatta yurt dışından bile yardımda bulunanlar oldu ve yardım etmeye de devam ediyorlar.

"TÜRKİYE'DEN YARDIM YAĞIYOR"
İlk yardım atv ve İyidoğan'dan geldiği için onlara çok teşekkür ediyorum. İyidoğan'ın hareketi bizi çok duygulandırdı. Türkiye, hatta dünyanın birçok yerinden Türkler "Yardım edelim" diye bize ulaşıyor. Sadece biz değil, diğer şehit ailelerine de aynı hassasiyetle yaklaşılmasını bekliyorum. Onlar vatan için bu toprağa kanlarını düşürdüler. Şehitlerimize destek olunmalı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehidim rahat uyu! O söz yerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz