Çakır'ı istemiyoruz

Vitor Pereira, 'İlk maçta Ersan'a kırmızı kart verilmemiş, Beşiktaş ondan kazanmıştı' diyerek esasında derbide yapılan hataları teyit etmiştir. Türkiye’de büyük maçları yönetecek Cüneyt Çakır’dan başka hakem mi yok? Bir daha onu oynadığımız derbilerde görmek istemiyoruz

Giriş Tarihi: 3.3.2016 08:43 Güncelleme Tarihi: 3.3.2016 08:54
Çakır'ı istemiyoruz

Vodafone Arena'da basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, F.Bahçe derbisinde hakem Cüneyt Çakır'ın verdiği kararlarla ilgili hazırlanan bir videoyu basın mensuplarına izletti. Başkan daha sonra yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı: "Cüneyt Çakır, Avrupa'da bir maçı böyle yönettiği zaman bir daha görev alabilir miydi? Bu video MHK'da ders olarak gösterilmelidir. F.Bahçe'nin hocası Pereira, 'İlk maçta da Ersan'a kırmızı kart verilmemiş, Beşiktaş ondan kazanmıştı" deyip, esasında derbide yapılan hataları teyit etmiştir. Beşiktaş, Çakır'la 11 derbiye çıktı. Bunların 7'sini kaybetmiş, 3'ünü berabere bitirmiş, sadece birisini kazanmış."

SADECE DURUMU İDARE ETTİ

"Bu maçlarda Fenerbahçe'ye 14, Galatasaray'a 17, Beşiktaş'a tam 30 sarı kart gösterilmiş. Galatasaray'a hiç kırmızı kart gösterilmemiş, Fenerbahçe'ye 1, Beşiktaş'a ise 4 kez gösterilmiş. Çakır, derbide oyunu çok durdurup, böldü. Bu yüzden 11 kilometre koşan kimse yok. Yani durumu idare etmiştir. Türkiye'de büyük maçları Cüneyt Çakır'dan başka yönetecek hakem mi yok? Bir daha onu Beşiktaş'ın derbilerinde görmek istemiyoruz." Fikret Orman'ın diğer açıklamalarından satır başları şöyle:

CESARET GÖSTEREME

"Aziz Yıldırım'ın soyunma odasında Cüneyt Çakır'a etmiş olduğu laflar bilinen şeyler. Mehmet Akif Ersoy'un şiir var, 'Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum' diye. Ben ve ikinci başkanım bir kez bile ceza almadık. Biz de onların yaptığını yapabilecek kapasitedeyiz. Ancak kurumumuz sıkıntı yaşar. Konu Beşiktaş olduğu zaman gerisi teferruattır. Çakır, kendisine edilen hakaretleri raporuna yazma cesareti gösteremedi. Sonra da bu hakem derbiye veriliyor."

KONYA HAKEMİ DEĞİŞSİN

"Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu'nun sosyal medyada hesabından yaptığı paylaşımlar ayıp şeyler. Ben bunları bizim yöneticilerimize yaptırmam. Konya nüfuslu olduğu için Torku Konyaspor-Kartal maçına ataması geri alınan bir hakemin, yarın (Bugün) Konyaspor ile oynayacağımız kupa maçımızı yönetmesi şaibe oluşturur bir pozisyon yaratmıştır. Biz skorun sahada belli olmasını istiyoruz ve hakemin değiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz."

Orman'ın açıklamalarına sert tepkiler:

'Ayağa kimler kalkmadı?'

Fenerbahçe yöneticisi Murat Özaydınlı, twitter hesabından bir Süleyman Seba anısı paylaştı. Özaydınlı mesajında, "F.O, sen de oradaydın gerçekten var mıydı küfür? Yer Ankara, bir otelin balo salonu, bir ödül töreni... Tüm takımların yönetim kurulu üyeleri ayrı ayrı oturuyor. Rahmetli Süleyman Ağabey, ödülünü almak için salona giriyor. Başta Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yönetimi ayağa kalkıp alkışlamaya başlayınca salon ayağa kalkıyor. Ayağa kalkmayan tek masa hatırlıyor musun hangisiydi?" diye yazdı. Özaydınlı'nın ismini paylaşmadığı yönetim kurulunun Galatasaray veya Beşiktaş olduğu iddia edildi.

'Hakem değil babası Konyalı'

Orman'ın 'Konya maçının hakeminin değişmesini istiyoruz" açıklamasına MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'ndan yanıt geldi: "Hakem Yaşar Kemal Uğurlu Ankara Yenimahalle doğumlu. Babası Konya doğumlu. Hakem hiç Konya'da yaşamadı. Başka bir örnek; Bülent Yıldırım Kayseri doğumlu, ama bu sezon Kayseri-Beşiktaş maçında idi. İstanbul, doğumlu ve İstanbul'da yaşayan hakemler İstanbul takımlarının maçlarına çıkıyor. Yaşar Kemal Uğurlu bu sezon Konya- Bursaspor maçını yönetti. Her iki takımdan da tebrik aldı."

Hangisi doğru Müftü

Beşiktaş, Müftüoğlu'nun açıklamaları üzerine sosyal medya hesabından iki görsel paylaştı. "Hangisi doğru?" başlığıyla paylaşılan görsellerin ilkinde Müftüoğlu'nun açıklamaları, ikincisinde ise daha önce TFF'nin, Torku Konyaspor- Kartalspor karşılaşmasına verilen hakem Yaşar Kemal Uğurlu'yu nüfus kaydının Konya'da bulunması üzerine müsabakadan çektiğini açıkladığı karar yer aldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakır'ı istemiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz