'Eşkıya' için özel türkü bestelendi

atv'de yayınlanan 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin önceki gün yayınlanan bölümünde yer alan yol sahneleri için özel bir türkü bestelendi. 'Lodos' isimli eserin düzenlemesi bir ay sürdü

Giriş Tarihi: 3.3.2016 08:35 Güncelleme Tarihi: 3.3.2016 08:54
'Eşkıya' için özel türkü bestelendi

Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır'ın başrollerini paylaştığı, yapımcılığını Raci Şaşmaz'ın üstlendiği atv'nin iddialı dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın geçtiğimiz salı günü yayınlanan 25'inci bölümünde söylenen türkü dikkat çekti. Sözü ve müziği Ayla Çelik'e ait olan 'Lodos' adlı türküyü, Karadeniz müziğinin sevilen ismi Selçuk Balcı seslendirdi. 'Hızır Çakırbeyli'nin karısı 'Meryem'i evden attığı ve akabinde yeni hayatına adım attığı yol sahnelerinde yayınlanan türkü, sosyal medyada da yoğun ilgi gördü. Bu şarkının düzenlemesinin bir ay sürdüğü öğrenildi. Müzik direktörlüğünü Hasan Saltık'ın yaptığı dizinin şarkıları da kendisi gibi fenomen olmaya devam ediyor.

DEĞİŞMEYEN BİRİNCİ

Beş aydır zirveden inmeyen atv'nin 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisi, tüm kişilerde 9.23 izlenme oranı ve 23.15 izlenme payı, AB Sosyal Statü'de yüzde 8.18 izlenme oranı ve 20.86 izlenme payına ulaşarak en çok izlenen 100 program arasında birinci oldu. Dizinin yeni bölüm etiketi #edho, bölüm başladıktan kısa süre sonra, Twitter Türkiye Trending Topics listesine girdi! #edho etiketi, üçüncü sıraya kadar yükseldiği Twitter Türkiye Trending Topics listesinde, bölüm süresince kalmayı başardı.

'LODOS'UN SÖZLERİ

Lodos üstüne lodos fırtınanın öncesi
Sus, pus olmuş martılar da bu neyin habercisi?
Bir türkü takıldı da gitmedi geberesi
Ne yelkenimiz kaldı ne dümenimiz
Kalanlarımız tamam da nerde gidenlerimiz?
Dalga dalga aşılmazsa aşılmaz
Karadeniz Deniz kokar, kız kokar yakar sevdalarımız
Anaları ağlar da bilmez uşaklarımız
Ne yelkenimiz kaldı ne dümenimiz
Kalanlarımız tamam da nerde gidenlerimiz?

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eşkıya' için özel türkü bestelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz