Bu bisiklet çamaşır yıkıyor

Çinliler bunu da yaptı... Dalian Nationalities Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencilerin geliştirdiği bisiklet zayıflatırken çamaşır da yıkıyor

Giriş Tarihi: 4.3.2016 12:50 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 14:46
Bu bisiklet çamaşır yıkıyor

Çin'deki Dalian Nationalities Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler pedalla çalışan bir çamaşır makinesi geliştirdi. BWM (Bike Washing Machine), isimli makineye tıpkı bir bisiklet gibi biniliyor. Makinenin pedalları çevrilmeye başlayınca, içindeki çamaşırlar da yıkanıyor. Enerji tasarrufu sağlayan makine kullanıcıların oldukça sıra dışı bir yöntemle kilo vermesini sağlıyor. Tasarım dünyası hakkında haberler yayımlayan Tuvie isimli haber sitesinde makinenin 45 dakika içinde çamaşırları yıkadığı ileri sürülüyor.

ELEKTRİK DE ÜRETİYOR

Bir taşla iki kuş vurmak isteyenler için çamaşır yıkamayı zevkli bir hâle getiren makinenin bekârlar ya da çocuksuz aileler için uygun olduğu belirtiliyor. Makineyi geliştiren öğrencilerin yazdığı kullanım kılavuzunda, "Bu bisiklete bindiğinizde, pedal hareketi çamaşır makinesinin tamburunun dönmesini sağlar. Aynı zamanda pedal çevrilirken üretilen elektrik makinenin ekranının çalışması için kullanılır ya da bir sonraki kullanım için saklanır" ifadelerine yer verildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu bisiklet çamaşır yıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz