Erdoğan: CHP dürüstse masadan kaçmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Afrika seyahatinin son durağı Gine'de, Cumhurbaşkanı Alpha Conde ile görüştü.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 10:11
Erdoğan: CHP dürüstse masadan kaçmaz

5. Muhammed Sarayı'nda gerçekleşen görüşmenin ardından, iki ülke arasındaki 9 anlaşmanın imza törenine nezaret eden Erdoğan ve Conde ortak basın toplantısı düzenledi. Türk ve Gineli işadamları da sarayda düzenlenen iş forumunda bir araya geldi. Erdoğan, CHP'nin Anayasa mutabakat masasından çekilmesiyle ilgili tavrının sorulması üzerine şöyle dedi:

İPE UN SERİYOR:
TBMM Başkanımızın parlamentodaki 4 siyasi partinin genel başkanlarına yapmış olduğu davet şahsımla alakalı değildir. Sadece bir yeni Anayasa'nın görüşülmesiyle ilgili bir davettir. Mutabakat sağlanabilirse, alınacak netice ülkemizin geleceği içindir. Ana muhalefet partisi genel başkanının şu andaki tavırları ipe un sermekten başka bir şey değildir. Eğer dürüstseniz masadan kaçmazsınız.

MİLLETİM GÖREVLENDİRDİ:
İlk defa halka gitmek suretiyle yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, dışarıdan ısmarlama aday çıkardınız. 14 siyasi parti birleştiniz, ama milletim sizde ittifak etmedi. Milletim şahsım üzerinde yüzde 52 ile ittifak etti ve bizi Cumhurbaşkanı olarak görevlendirdi.

SORUN İÇİN VARLAR:
Anayasa Komisyonu'nda iktidar partisinin 317 milletvekili 3, karşısındaki 3 partinin 233 milletvekili 9 kişiyle temsil ediliyor. Ama yine kaçtılar, gittiler. Hiçbir zaman sorun çözmek için değil, sorun meydana getirmek için varlar. Burada nihai kararı verecek olan, iktidar partisi vasıtasıyla millettir. İktidar partisi bu konuda üzerine düşeni herhalde yapacaktır diye düşünüyorum. Erdoğan'ı ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Conbe ise "Gine Türkiye'den çok şey öğrenebilecek bir ülkedir" dedi.

'REİS AFRİKA SENİNLE DAHA GÜZEL'
Gineliler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, saraya girişinde Türk bayrakları ve "Reis Afrika Seninle Daha Güzel-Gine Cumhuriyeti'ne Hoşgeldiniz" pankartı taşıdı. Erdoğan'a, Grand Croix şeref madalyası takdim edildi.BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: CHP dürüstse masadan kaçmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz