Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir ilk daha

Beştepe'de bir ilk daha... 81 ilden gelen kadınları 8 Mart’ta Beştepe eşi Emine Erdoğan ile ağırlayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 vizyonundaki kadın açılımını konuklarıyla paylaşacak.

Giriş Tarihi: 5.3.2016 10:00
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir ilk daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir ilk daha… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenecek bir etkinlikle kutlanacak. Erdoğan, 81 ilden Ankara'ya gelecek kadınları eşi Emine Erdoğan ile birlikte Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlayacak.

MİLLETİN EVİNDE BİR İLK

Şehit annesinden tarım işçisine varana kadar toplumun tüm kesimlerinden kadınların davet edildiği etkinliğe, iş, siyaset, bilim, sanat ve spor dünyasına başarılarıyla damga vurmuş kadınlar da katılacak. Milletin Evi'nde gerçekleştirilecek resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan konuklarıyla özel olarak ilgilenecek.

ŞİDDET GÜNDEMDE

Dünya Kadınlar Günü'nü nedeniyle 81 ilden Ankara'ya davet edilen kadınlara seslenecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türk kadınının fedakarlıklarına dikkat çekeceği ve 2023 vizyonu kapsamında kadının toplumsal hayatta daha etkin görev ve sorumluluklar üstlenmesi gerektiğine vurgu yapacağı ifade ediliyor. Erdoğan'ın konuşmasında, kadına yönelik şiddet ve istismarla mücadeleye de değineceği de belirtiliyor.

Kaynak: Akşam

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir ilk daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz