Erdoğan: Sigarayı bırakıp nargile içenler var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigarayı bırakanların arasında, vücudu daha kötü etkileyen nargile ve puroya başlayanların olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 5.3.2016 12:28
Erdoğan: Sigarayı bırakıp nargile içenler var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay'ın düzenlediği Zümrüdüanka Ödül Töreni'ne katıldı. Yeşilay Başkanı Mücahit Öztürk'ün yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

"NARGİLE VE PURO, SİGARADAN DAHA KÖTÜ"

"Aileler sağlığa faydalı diyerek ilkokul çocuklarına birayı sevdirmeye çalışmıştır. Bunlar bu ülkede yaşandı. Tarih kitaplarında Atatürk Orman Çiftliği'nde ellerine bira şişeleri tutuşturulmuş çocuklar görürsünüz."

"Evlatlarımızın geleceklerinin karartılmasına, alkolün uyuşturucunun esiri olmalarına müsaade etmeyeceğiz. Bazı gençlerimiz 'Ben sigara içmiyorum' diyor. Nargile içiyor. Puro içiyor. Daha kötü bunlar."

Erdoğan: Sigarayı bırakıp nargile ve puro içenler var

"BİZ İNSANIMIZI SEVİYORUZ"

"Daha 2 yıl önce alkol düzenlemesinde koparılan gürültüyü eminim hepiniz çok iyi hatırlıyorsunuz. Ülkenin tamamı için hayırlı olduğu açık olan bu düzenleme, gazeteler, ekran yorumcuları ve kimi siyasetçiler tarafından günlerce yerden yere vuruldu. 'Alkol yasaklanıyor', 'özel hayatımız kısıtlanıyor', 'yaşam tarzımıza müdahale ediliyor' gibi tezviratlar yapıldı. Ana muhalefet partisi düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesine başvurdu."

"Kardeşlerim, bunlar insanımızı sevmiyor, bunlar insanımızın rahatsızlığında, hastalığında, bütünüyle vücudundaki olumsuz gelişmelerde kendilerine hayat arıyorlar. Biz ise diyoruz ki, 'biz insanımızı seviyoruz'. Sağlıklı bir nesil için ne gerekirse biz onu yapmaya çalışıyoruz"

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Sigarayı bırakıp nargile içenler var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz