Fezleke paniği

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'de panik başladı. Eş başkanlar Demirtaş ve Yüksekdağ ile vekiller Selma Irmak, Sırrı Süreyya ile Ertuğrul Kürkçü'nün fezlekeleri Başbakanlık'ta. Demirtaş, hemen Alman ve İngiliz dostlarından yardım istedi.

Giriş Tarihi: 5.3.2016 10:19
Fezleke paniği

Ağabeyi Kandil'de terörist olan Selahattin Demirtaş, 7 Haziran seçimlerinden önce Nişantaşı, Etiler, Bebek gibi 'Beyaz Türkler'i kandırdı. Aydın Doğan medyasının 'Patronumu bile satarım' diyen yazarı Ahmet Hakan tarafından da 'cici çocuk' gibi gösterildi. 1 Kasım seçimlerinden sonra gerçek yüzünü ortaya koyan Demirtaş, Kandil'in takım elbiseli tercümanı oldu.

'ÖZYÖNETİM' SAÇMALIĞI

Türkiye'de kaos çıkartmak için her türlü çabayı sarf etti. Kayapınar Spor Salonu'nda iki gün süren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Genel Kurulunda sözde "öz yönetim" ilanına ilişkin yaptıkları konuşma nedeniyle tepki çeken Demirtaş için fezleke hazırlandı. Aynı toplantıda konuşan ve bölünme konusunda şov yapan eş başkan Figen Yüksekdağ, milletvekilleri Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü için fezleke hazırlandı. Adalet Bakanlığı, dün fezlekeleri Başbakanlık'a gönderdi. Fezlekelerin birkaç gün içinde Meclis'e gönderileceği belirtildi. AK Parti ve MHP'nin tamamı, fezlekelere destek vererek bölücü örgüt propagandası yapan 5'linin dokunulmazlıklarını kaldıracağı belirtildi.

MECLİS'TE İŞ BİTER


CHP'den de en az 70 milletvekilinin aynı yönde oy kullanacağına dikkat çekildi. İşte bu durum, Selahattin Demirtaş ve ekibini paniğe sevk etti. Demirtaş'ın son derece yakın olduğu Alman ve İngilizler'le bazı görüşmeler yaptığı, bu konuda destek istediği belirti.

41 VEKİL VAR!


Parlamentoda 59 milletvekili bulunan HDP'nin 41 milletvekili hakkında terör suçları nedeniyle TBMM'de bekleyen fezleke bulunuyor. Partinin eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da çok sayıda dosyası Anayasa- Adalet Karma Komisyon gündeminde bekliyor. Hangi vekillerin dokunulmazlığının kaldırılacağı konusunda kriterler belirlenecek. Bu kriter de "teröre açıkça destek vermek" olacak. 41 milletvekilinin tamamı için değil, kamuoyunda eylem ve açıklamaları ile infial yaratan, teröre yardım yataklık yapan isimlerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için süreç başlatılacak. Bu gruba terör örgütü PKK'ya silah alırken görüntüleri MOBESE kameralarına yansıyan HDP'li Faysal Sarıyıldız, Ankara'da 29 masum insanın şehit olmasına yol açan terör saldırısını yapan canlı bombanın baba evine taziyeye giden HDP'li Tuba Hezer gireceği belirtildi.

Kaynak: Takvim

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fezleke paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz