Demirtaş’a çelik kalkan

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş aldığı tehditler karşısında her fırsatta suçladığı devletten yardım istedi. Demirtaş, çelik kalkan taşıyan polisler tarafından korunuyor.

Giriş Tarihi: 7.3.2016 10:49 Güncelleme Tarihi: 7.3.2016 11:23
Demirtaş’a çelik kalkan

PKK'nın terör saldırlarına sessiz kalan ve her fırsatta devleti suçlayan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, aldığı tehditler karşısında polis korumaları artırıldı. Devletten güvenlik tedbirlerinin artırılmasını isteyen Demirtaş'a ayrıca çelik kalkanlı koruma sağlandı. Diyarbakır Sümer Park'ta cuma namazı kılan Demirtaş'a, sivil ve resmi yaklaşık 10 koruma eşlik etti. Korumalardan birinin üst düzey devlet adamları için kullanılan çanta tipi çelik kalkan taşıması dikkati çekti.

KUŞ UÇURTMADILAR

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın namaz kıldığı sırada elinde çelik kalkan bulunan polis, cemaatin ön tarafında bekledi. Diğer sivil ve resmi koruma polisleri de namaz bitene kadar bölgede kuş uçurtmadı. Namazın bitiminin ardından koruma polisleri çembere Selahattin Demirtaş'a kimseye yaklaştırmadı. Koruma sayısının ve tedbirlerin Demirtaş'a yönelik son günlerdeki tehdit, saldırı ve suikast duyumları üzerine artırıldığı öğrenildi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, uzun süredir saldırı tehditleri nedeniyle zırhlı makam aracı kullanıyor ve gittiği programlara iki polis koruma aracı eşlik ediyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş’a çelik kalkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz