Cumhurbaşkanı'ndan Cumhuriyet'e DHKP-C tepkisi!

3 Mart’ta İstanbul Bayrampaşa’da DHKP-C tarafından Çevik Kuvvet polisine yönelik otomatik silahlı ve bombalı saldırı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemindeydi. Dünya Kadınlar Günü resepsiyonunda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konuşan Erdoğan DHKP-C’li kadın teröristler için “İki kadın” sıfatını kullanan FETÖ’nün gazetesi Cumhuriyet’i sert şekilde eleştirdi.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 15:11
Cumhurbaşkanı'ndan Cumhuriyet'e DHKP-C tepkisi!

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Bayrampaşa'da polis servisinin geçişi sırasında çantalarından çıkardıkları silah ve bombalarla saldırıya geçen ve bir polisin yaralanmasına sebep olan teröristleri "Kadınlar Çevik'e Saldırdı" şeklinde haber yapan Cumhuriyet gazetesi sert sözlerle eleştirdi.

"İki terörist öldürülüyor, bir gazete iki kadın öldürüldü diyor"

"GAZETECİ KILIKLI TERÖRİST SEMPATİZANLARI..."


Cumhurbaşkanı Erdoğan "Geçen hafta bizzat şahit oldunuz. İki kadın terörist İstanbul'da polisimizi hedef alan bir eylem düzenliyor. Akabinde polisle çatışmaya giriyor ve her ikisi etkisiz hale getiriliyor. Bazen gazeteci kılıklı terör sempatizanları utanmadan, sıkılmadan iki kadın öldürüldü diye haber yapıyor. Daha önce yargılanan cezaevine giren bu kadınlara birtakım milletvekillerinin, hatta genel başkanlarının nasıl canhıraş bir şekilde sahip çıktıklarını gazete sahiplerinden, televizyon arşivlerinden görüyoruz. Kadınlardan terörist olmaz mı? Kimi gazeteciler, sözüm ona siyasetçiler günlerce bu teröristleri sivil vatandaş diye kamufle etmeye, yutturmaya çalıştılar" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan Cumhuriyet'e DHKP-C tepkisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz