PKK'dan çocuklara işkence

Terör örgütü PKK'nın, Sur'da yaşı küçük çocukları ölüme sürüklediği ortaya çıktı. Örgütün elinden kurtarılan küçük yaşta bir çocuk, "Elimize silah verip ön saflara attılar. Gerçeği görüp ayrılmak istediğimizde bodrumdaki hücrelere atıp aç susuz bıraktılar" dedi.

Giriş Tarihi: 9.3.2016 10:21 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 10:22
PKK'dan çocuklara işkence

PKK, Diyarbakır Sur'da yaşı küçük çocukları ölüme sürüklemiş. Güvenlik güçlerinin ilçede kurtardığı 16 yaşındaki çocuk, terör örgütünün uyguladığı işkenceleri tek tek anlattı. Akşam'da yer alan habere göre, psikolog desteğinde ifade veren talihsiz çocuk şunları söyledi: "Bizi 'özerklik ilan edilince üst düzey memur olacaksanız' diye kandırdılar. Elimize silah verip ön saflara attılar. Gerçeği görüp ayrılmak istediğimizde ise bodrumlardaki hücrelere kapattılar. İşkence yaptılar aç susuz bıraktılar. PKK Kürtlere özgürlük getireceğiz derken, bizi köleleştirdi."

Olmayacak hayalin peşine düştük


Ailesinden baskı gördüğü için evden kaçtığını söyleyen küçük çocuk, YDG-H'li bazı kişilerin sayesinde PKK'ya katıldığını belirterek "Benimle yakından ilgilenen abiler yakında özerklik ilan edileceğini örgüte katılmam halinde çok iyi yere gelebileceğimi söylediler. Ama bunların hepsi yalandı. Benim gibi tüm çocukları böyle kandırdılar. Hepimiz olmayacak hayallerin peşine düştük. Sürekli bize iyi davranıyorlardı. İlk başlarda her şey çok güzeldi. Ama Sur'da gördüklerimiz bize anlatıldığı gibi değildi" dedi.

Kürt çocukları piyon olarak kullanıyorlar

Adı gizli tutulan çocuk şöyle konuştu: "Örgüte katıldıktan bir süre sonra ihtiyaçlarımızı bile gideremez hale geldik. Bizleri kullandıklarını hissetim. Ayrılmak istedim, benim gibi çok sayıda çocuk ve genç vardı. Terör örgütü Kürtleri ve çocuklarını köle, piyon gibi kullanıyor. Bize özgürlükten bahsedenler özgürlüğümüzü bodruma kilitledi."

Star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan çocuklara işkence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz