İspanya 450 sığınmacı alacak

İspanya, Türkiye'den 250, Yunanistan'dan 150 ve İtalya'dan 50 sığınmacı kabul edecek

Giriş Tarihi: 10.3.2016 15:36
İspanya 450 sığınmacı alacak

İspanya 450 sığınmacı alacak

- İspanya, Türkiye'den 250, Yunanistan'dan 150 ve İtalya'dan 50 sığınmacı kabul edecek - İçişleri Bakanı Diaz: - "Türkiye'nin işbirliği olmadan insan taşıyan bu suç örgütlerine karşı etkili bir şekilde mücadele edemeyiz"

İspanya İçişleri Bakanı Jorge Fernandez Diaz, 450 sığınmacıyı ülkeye kabul edeceklerini söyledi.

AB İçişleri Bakanları Toplantısı için bulunduğu Brüksel'de İspanya basınına açıklama yapan Diaz, "Avrupa Komisyonu'na bilgi verdik. İlk aşamada hemen Türkiye'den 250 sığınmacıyı alacağız. Daha sonra Yunanistan'dan 150, İtalya'dan 50 sığınmacı gelecek" dedi.

Türkiye'nin İspanya için stratejik bir müttefik olduğunu belirten Bakan Diaz, "Türkiye'nin işbirliği olmadan insan taşıyan bu suç örgütlerine karşı etkili bir şekilde mücadele edemeyiz" diye konuştu.

Diaz, Türkiye ile AB arasındaki anlaşmanın tüm detaylarının belirlenerek, son halini aldığında "uluslararası anlamda tam yasallık içereceğini ve AB'nin temel değerlerine uyacağını" vurguladı.

İspanyol hükümeti, sığınmacıları kabul etmek için kabul ettiği ulusal planda, 2016 yılı içinde toplam 859 sığınmacıyı kabul edeceğini duyurmuştu.


Kaynak: AA

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İspanya 450 sığınmacı alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz