'Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgiye ulaşıldı'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara saldırısına ilişkin olarak, "Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgilere ulaşılmıştır" dedi.

Giriş Tarihi: 14.3.2016 09:34 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 09:50
'Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgiye ulaşıldı'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara saldırısına ilişkin olarak, "Eldeki ilk verilere, saldırının gerçekleştiği mekanda elde edilen bulgulara ve yapılan istihbarat analizlerine dayanarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgilere ulaşılmıştır. En kısa zamanda, büyük bir titizlikle sürdürülen soruşturmalar kesin neticeye ulaştırılacak ve kamuoyumuzla paylaşılacaktır" açıklamasında bulundu.

Başbakan Davutoğlu, "Bu menfur saldırı bütün Türkiye'ye yapılmıştır ve huzurumuzu, birliğimizi, demokrasimizi hedef almaktadır. Ülkemiz zorlu ve istikrarsız bir coğrafyada çok yönlü terör saldırılarına hedef olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da milletimizin birlik ve huzuru için terörle yürüttüğü mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürecek ve ülkemizi hedef alan hain odakları en ağır biçimde cezalandıracaktır." diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, Ürdün programını iptal etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye konusunu masaya yatırmak üzere 15 Mart Salı günü Ürdün'e gideceği programı iptal etti.
Davutoğlu'nun başkent Amman'da Ürdün Kralı Abdullah ile bir araya gelmesi bekleniyordu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgiye ulaşıldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz