Karanlık aydınların ihanet nesli

PKK’ya destek bildirisi yayımlayan akademisyenlerce üniversitelerde devşirilen gençler, eli kanlı katillere dönüştürülüyor. Kızılay’ı kan gölüne çeviren terörist Seher Çağlar Demir gibi...

Giriş Tarihi: 15.3.2016 11:11 Güncelleme Tarihi: 15.3.2016 11:48
Karanlık aydınların ihanet nesli

Ankara Güvenpark'taki otobüs durağına aracıyla seyir halindeyken canlı bomba saldırısı düzenleyen teröristin Balıkesir Üniversitesi öğrencisi 24 yaşındaki Seher Çağla Demir olduğunun tespit edilmesi, akıllara 1128 ihanetçi akademisyenin imzaladığı teröre destek bildirisini getirdi.

KARANLIK AYDINLAR

11 Ocak'ta sözde aydınlar, PKK'nın hendek kazıp, tuzaklayıp güvenlik güçlerini şehit etmesi, halkın evini gasp edip sivilleri de katletmesini görmezden gelerek PKK yanlısı bir bildiriye imza attı. AK Parti hükümetinin terör yaratmakla suçlandığı bildiride, PKK'ya tek eleştiri bile getirilmedi. Hatta bildirinin medyada yayınlanmasının ardından imzacı sayısında artış yaşandı. Bazı kaynaklara göre; imzacı hoca sayısı 2 bini aştı.

PİYON OLUYORLAR

Bebek katili teröristlere destek çıkan akademisyenlerin yetiştirdiği öğrenciler ise ya illegal örgütlerin ya da terörün piyonu haline dönüştürülüyor. Bunun son örneği önceki gün Kızılay'ı kan gölüne çeviren Seher Çağla Demir. Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmesi İkinci Öğretim Bölümü'ne 2012 yılında kayıt yaptıran Demir, okula geldikten bir süre sonra kayıplara karıştığı öğrenildi. Demir'in Kobani'de terör örgütü tarafından eğitildiği tespit edildi.

SİZ ELLERİNE SİLAH VERDİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Şubat'ta Merasim Sokak'ta yapılan saldırının ardından "Birkaç kitabı olan veya bir yerlerden profesör unvanı aldı diye aydın olmak gibi bir durum yok .'Bu kadar öğrenci yetiştirdik' diyorlar, işte o yetiştirdikleriniz bunları yapıyor. Siz ellerine silah verdiniz, üniversiteleri kan gölüne çevirdiniz. Olay bu. Şimdi yapamadığınız için kuduruyorsunuz" açıklamasını yapmıştı.

Star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlık aydınların ihanet nesli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz