DAEŞ bitti de haberimiz mi yok?

Rusya lideri Putin, Savunma ve Dışişleri Bakanlarına “Suriye’de öngörülen hedefler tamamdır, ordumuzun çekilmesi emrini veriyorum” dedi. Kimse çıkıp da, “DAEŞ ortadan kalktı mı ki” diye sormadı.

Giriş Tarihi: 16.3.2016 09:20 Güncelleme Tarihi: 16.3.2016 09:23
DAEŞ bitti de haberimiz mi yok?

Hatırlarsınız: Rusya, Suriye'ye asker yığdığı günlerde, ana hedefinin DAEŞ'i ortadan kaldırmak olduğunu açıklamıştı. Rusya, "askeri" değil, "diplomatik" manevra ile Suriye'den çekiliyor(muş) gibi yapıyor, Rakka'daki DAEŞ lider kadrosu da gelişmeyi izliyor! Rusya'nın beş ay süren harekâtında Suriye'de hangi bölge DAEŞ'ten kurtarıldı, Halep çevresindeki bir kaç cılız ilerleme haricinde, hiç! Buna karşılık Rus hava kuvvetlerinin asıl hedeflerinin ne olduğunu hepimiz gördük: Bir tek DAEŞ'linin olmadığı Türkmendağı ve Halep'in kuzeyi...

Rusya, Suriye'nin meşru muhalefetini ezmek için Suriye'ye geldiğini, yalnız yaptıklarıyla göstermedi, DAEŞ'i bulduğu gibi arkasında bırakarak çekilmesiyle de ispatladı! Çekilme açıklaması, ABD-Rusya mutabakatının bölge ülkelerine dönük diplomatik manevrasından ibarettir, kimse, Rusya'nın Suriye'deki askeri varlığını sonlandıracağını, Baas diktatörünü desteklemekten vazgeçeceğini beklemesin. Manevra, küresel mutabakatın, "bak Rusya, hatta Hizbullah bile Suriye'den çekildi, siz de artık elinizi Suriye'den çekin" sözleriyle Türkiye ve Suudi Arabistan'ın karşısına dikilmesi manevrasıdır.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ bitti de haberimiz mi yok?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz