Türkiye'den İsrail'e: Geçerliliği yoktur

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in işgal altında tuttuğu Batı Şeria'da Eriha şehri yakınlarındaki araziye el koyma kararını kınadı.

Giriş Tarihi: 17.3.2016 10:47 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 11:22
Türkiye'den İsrail'e: Geçerliliği yoktur

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İsrail'in 1967'den bu yana işgal altında tuttuğu Batı Şeria'nın Eriha şehri yakınlarındaki 2 bin 340 dönüm araziye el koyma kararının şiddetle kınandığı, İsrail'in yasa dışı yerleşim sahalarını genişletme yönünde aldığı kararların geçerliliğinin bulunmadığı belirtildi.

"BU TÜR HAREKETLERE SON VERİLMELİ"

Açıklamada, 'İsrail'in, bölgede kalıcı barış sağlanabilmesinin yegane yolu olan iki devletli çözüm zeminini tahrip eden bu tür hareketlere son vermesi gerekmektedir'ifadesi kullanıldı.

FİLİSTİNLİLERE AİT ARAZİYE EL KOYDULAR

Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına karşı olan 'Peace Now' adlı İsrailli sivil toplum kuruluşunca yapılan açıklamada, İsrail hükümetinin Batı Şeria'nın Eriha kentinin güneyinde yer alan Filistinlilere ait araziye el konulduğu bildirilmişti.

Açıklamada, 'İsrail hükümeti sükuneti sağlamaya çalışmak yerine yangına benzin döküyor ve Filistinlilerle İsraillilere şu mesajı gönderiyor: Barış ve iki devletli çözüm yönünde çalışmak gibi bir niyetim yok' değerlendirmesinde bulunulmuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den İsrail'e: Geçerliliği yoktur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz