İş dünyası teröre karşı kenetlendi

İstanbul Taksim'de meydana gelen terör saldırısına ilişkin iş dünyasından birlik ve beraberlik mesajları geldi.

Giriş Tarihi: 19.3.2016 17:03
İş dünyası teröre karşı kenetlendi

HİSARCIKLIOĞLU: MİLLETÇE KENETLENEREK, BU YAŞATILAN ACILARI AŞACAĞIZ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul'da meydana gelen bombalı terör saldırısı üzerine yayımladığı mesajda, son dönemde Türkiye'nin birlik ve beraberliğine kasteden bu tür saldırıların amacına ulaşamayacağını, terörü ve teröre destek verenleri lanetlediklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

"İstanbul'da meydana gelen patlama, hain emelleri uğruna masum insanların canına kast eden terör örgütlerinin, çirkin yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Terörün, huzur, barış ve kardeşliğimizi bozmasına, geleceğimize olan inancımızı sarsmasına asla fırsat vermeyeceğiz. Milletçe kenetlenerek, bu yaşatılan acıları aşacağız. Türk iş dünyası adına, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum."

OLPAK: TERÖRE KARŞI BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel BaşkanıNail Olpak, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

Türkiye'nin yürüyüşünü engellemek isteyenler tarafından son günlerde art arda düzenlenen terör saldırılarını lanetlediklerini belirten Olpak, geçen hafta Ankara'da yaşanan saldırının acısının daha geçmediğini, benzer hadisenin İstanbul'da meydana gelmesinin kendilerini derinden yaraladığını ifade etti.

Olpak, yaşanan elim hadiselere karşı sağduyulu olunması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen terör eylemi, geçtiğimiz günlerde birlik açıklaması yapan bu kötülük çemberinin açıkça milletimizin istiklalini hedef aldığını gösteriyor. Terörün anlamı da amacı da korkutmaktır fakat bizim İstiklal Marşı'mız 'Korkma' diye başlar. Bizler korkmuyor ve inancımızı yineliyoruz; Türkiye teröre boyun eğmeyecek, terör Türkiye'ye boyun eğecektir. Yaşanan elim hadiselere karşı sağduyulu olmalıyız. Aksi halde farkına varmadan terörün amacına ulaşmasına yardımcı olmuş oluruz. Daha önce yaşanan üzücü olaylarda millet olarak sağduyumuzu kaybetmediğimiz gibi, bugün de sağduyu içerisinde birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekiyor."

ÇAĞLAR: BAŞARAMAYACAKLAR

İstanbul Ticaret Odası Başkanı (İTO) Başkanı Twitter'dan yaptığı açıklamada terörü lanetledi.

Çağlar yayımladığı mesajda eli kanlı teröristlerin hayatı sekteye uğratamayacağını belirterek şunları kaydetti;

"Büyük milletimiz tarihi boyunca bu ve benzeri acıları sürekli yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.Eli kanlı teröristler ne günlük hayatımızı sekteye uğratabilir, ne de kahraman ordumuz ve güvenlik güçlerimizin teröristlerle mücadelesini."

Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası teröre karşı kenetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz