Kandil'den CHP'ye mesaj!

Selahattin Demirtaş'ın terör yuvası Kandil'deki ağabeyi Nurettin Demirtaş CHP'ye mesaj gönderdi: Birlikte ittifak yapalım.

Giriş Tarihi: 21.3.2016 12:25
Kandil'den CHP'ye mesaj!

HDP ile CHP arasındaki işbirliğine Kandil de eklendi. Selahattin Demirtaş, geçtiğimiz hafta İstanbul'da CHP'li Kartal Belediyesi tarafından Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gezi Dayanışması" etkinliğine gitti. Burada yaptığı konuşmada CHP'ye seslendi. "Bugün el ele veremeyeceksek... İttifaktan söz etmiyorum, bir birleşmeden söz etmiyorum, omuz omuza, yan yana yürümekten söz ediyorum. Her yerde bunu yapmanın zamanı geldi, geçiyor" dedi.

Demirtaş bu sözleri ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderdi. Sıra ağabeyine geldi.

Demirtaş'ın terör yuvası Kandil'de bulunan ağabeyi Nurettin Demirtaş da CHP'ye seslendi. Teröristlere silahlı eğitim veren Nurettin Demirtaş, Kandil'de PKK'nın sözde yayın organına konuştu. CHP'ye çağrıda bulundu.

"CHP bu kritik sürecinde Kürtlerin yanında yer almalıdır. Eğer M. Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'ndan ders alınacaksa, ilk hamlesinin Kürtler'le ittifak kurmak olduğu hatırlanmalıdır. Bunun için CHP'ye yapılan çağrılar anlamlıdır fakat her şeye rağmen buna yanaşmayan bir CHP'de kendisini gerçekten ilerici ve demokrat olarak görenlerin artık bir saniye bile kalmaması gerekir" dedi.(Takvim)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil'den CHP'ye mesaj!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz