Teslim olmayacağız

Terör örgütleri ve arkalarındaki güçlerin hüsrana uğratılacağını söyleyen Erdoğan: Terörle Türkiye'yi terbiye etmeye çalışanların oyunlarını bozacağız

Giriş Tarihi: 21.3.2016 09:46
Teslim olmayacağız

ERDOĞAN, TERÖR VE DESTEKÇİLERİNE SESLENDİ:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Erken Çocukluk Eğitim Kongresi Kapanış Oturumu'nda konuştu. Erdoğan, Brüksel'de PKK çadırı açılmasına izin veren Belçika hükümetine sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle oldu.

HEDEF TÜRKİYE: (İstanbul'daki canlı bomba saldırısı) Halka açık mekanlarda gerçekleştirilen bu saldırıların amacının, insanları korku ve yılgınlığa sürüklemek olduğunu iyi biliyoruz. Bu tür saldırılarla hedefine ulaşmış hiçbir terör örgütü yoktur. Niçin PKK, DAEŞ gibi terör örgütleri ülkemizi hedef almaktadır diye düşündüğümüzde onların ülkemizle ilgili düşünceleri çıkıyor. Çatışmalarda şehit olan polislerimiz, askerlerimiz, korucularımız için kirli hesapların devreye konulmasıdır. Terör örgütleri bu planın taşeronluğunu yapmaktadır. Bu ölümlerin gerisinde küresel ve bölgesel yapılanmanın temelinde Türkiye'yi sıkıştırma olduğunu uzun uzun anlatmıyorum.

HÜSRANA UĞRATACAĞIZ: Ankara'da şehit yakınları ve gazilerimize devlet övünç madalyalarını takdim ettik. Terörün gündemine asla teslim olmayacağız. Ülke ve millet olarak hedeflerimizden uzaklaşmayacak, vizyonumuzu kaybetmeyeceğiz. Terör örgütlerini ve arkalarındaki güçleri er veya geç hüsrana uğratacağız.

GEREKİRSE TEK BAŞINA : Güvenlik güçlerimiz terör örgütlerinin eylemlerine engel olacaklar. Milletçe birliğimize, beraberliğimize sahip çıkarak, terör üzerinden Türkiye'yi terbiye etmeye çalışanların oyunlarını bozacağız. Gerekirse bu mücadeleyi ülke olarak tek başımıza yürütecek ve mutlaka başarıya ulaştıracağız. Yolumuzda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Kaderin ötesinde bir şey olabilir mi? Kadere teslim olmuşuz ve o yolda yürüyeceğiz. Bize destek olanları hiçbir zaman unutmayacağız. Bize çekilen silahları, onları destekleyenleri unutmayacağız.

DERSHANE DEDİK, İHANET ÇIKTI: Geçtiğimiz yıllarda, yıllardır kanayan bir yara olan dershane meselesine el attık, sonrasında başımıza gelmeyen kalmadı. Bürokratik bir darbe teşebbüsüne maruz kaldık. Dershane meselesi diye çıktığımız yolda, tarihimizin en büyük ihanet şebekelirnden birini deşifre ettik ve bertaraf ettik.

BELÇİKA'YA SERT TEPKİ: BÖYLE DOST OLUR MU?

AB'de olanları görüyoruz. Sayın Başbakan AB müzakerelerine gitti. Salonun hemen arkasında bölücü terör örgütü çadır kurdu. Kendi paçavrasını dalgalandırdı. AB ki terör örgütü ilan ettiği halde o çadırda o paçavrayı astırıyor. İçeride müzakere sayın Başbakan ve diğerleri arasında geçiyor. Ne deseler beğenirsiniz; düşünce özgürlüğü! Bu nasıl düşünce özgürlüğü? Paris'te olduğu zaman kıyamet kopartıyorsunuz, Ankara ve İstanbul'da olduğu zaman niye rahatsız olmuyorsunuz? Ne diyecektim, alkışlayacak mıydım sizi? O paçavraları orada dalgalandırdıkça bu ifadeleri duymaya devam edeceksiniz. Sayın Başbakan oradayken paçavrayı indirdiler, Brüksel'den ayrılınca o paçavrayı tekrar astılar. Böyle dost olur mu?

BRÜKSEL'E PROTESTO

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders ile telefonda görüşerek, AB'nin merkezi Brüksel'de bölücü terör örgütünün böyle bir çadırının açılmasının kabul edilemez olduğunu, derhal kapatılması gerektiğini bildirdi. Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Marc Trentesau da bakanlığa çağrılarak, Ankara'nın PKK çadırına ilişkin protestosu iletildi.

DAVUTOĞLU İLE TERÖR ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi. Erdoğan, kapanış oturumunda konuştuğu toplantının da gerçekleştirildiği Haliç Kongre Merkezi'nde Davutoğlu'nu kabul etti. Görüşmede, İstanbul'da önceki gün meydana gelen canlı bomba saldırısı ve terörle mücadele konularının yanı sıra, AB-Türkiye ilişkilerinin ele alındığı kaydedildi. Erdoğan ve Davutoğlu daha sonra Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın kızı Berna Altunay ile AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ensar Topçu'nun nikah şahitliklerini yaptı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Teslim olmayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz