Belçika PKK’ya siper oldu

Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı PKK’lı ve DHKP-C’li teröristleri yıllardır iade etmeyip korumaya alan Belçika, Türkiye’nin kaldırılmasını istediği Brüksel’in göbeğindeki PKK çadırını da korumaya aldı.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 09:45 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 10:25
Belçika PKK’ya siper oldu

Ankara'da 13 Mart'ta yaşanan terör saldırısından sadece iki gün sonra kurulan ve İstanbul'da bir bombalamanın emrini verdiği gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan terör örgütünün Belçika'daki liderlerinden Remzi Kartal'ın basın toplantısı düzenlediği PKK çadırı bulunduğu yerden kaldırılmadı. Üzerindeki terör örgütünü simgeleyen bez parçalarının hala durduğu çadır, Belçika polisi tarafından da korunuyor. Önceki gece bir kısmı yanan çadırda, gece polisin yanı sıra terör örgütü yandaşları da nöbet tutuyor. Türkiye'nin tepkisi üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı Türkiye-AB Zirvesi sırasında üzerindeki bez parçaları kaldırılarak boşaltılan çadır, daha sonra yeniden açılmıştı.

DÜRÜST DEĞİLLER

Bu durum başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk yetkililerin çok sert tepkisini çekmişti. Erdoğan, "Bunlar dürüst değil, samimi değil. Bunlar ikircikli davranıyorlar" demişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da geçen gün Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders'i arayarak çadırın derhal kaldırılması gerektiğini vurgulamış, Ankara'daki Belçika büyükelçisine Türkiye'nin protestosu iletilmişti.

Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçika PKK’ya siper oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz