Levent Kırca'nın mirasını reddettiler

Levent Kırca’nın Oya Başar’dan çocukları Umut ile Ayşe Kırca, borçlarından dolayı babalarının mirasını reddetmek için mahkemeye başvurdu. Hakim kararı haklı buldu.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 11:39
Levent Kırca'nın mirasını reddettiler

Akşam'dan Neslihan Keskin'in haberine göre, Kanser tedavisi gördüğü hastanede 67 yaşında hayatını kaybeden oyuncu Levent Kırca'nın Oya Başar'dan olan oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, borçlarından dolayı babalarının mirasını reddetmek için dava açtı. İki kardeşin avukatları aracılığıyla açtıkları "reddi miras" davasının dilekçesinde, "Zeki Levent Kırca 12 Ekim 2015 tarihinde vefat etmiştir. Yasal mirasçılar arasında bulunmaktayız.

Türk Medeni Kanun'un 605 ve devam eden maddeleri uyarınca merhum babamızın mirasını kayıtsız ve şartsız reddini ilişkin belge verilmesini talep ediyoruz" ifadesi yer aldı. Talebi haklı bulan mahkeme mirasın reddine karar verdi. Öte yandan bu kararı alan Kırca kardeşlerin, babalarının borçları olduğu iddiasıyla, borçları kendilerine kalmasın diye dava açtıkları iddia edildi. Levent Kırca'nın eski avukatları da, "Bir kişi vefat ettikten sona hem borç hem alacak mirasçılara kalır. Mirasçılar eğer kayıtsız şartsız mirasın reddini istiyorlarsa bu vefat nedeninin ne borcunu ne de alacağını istemiyoruz demektir" dediler.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Levent Kırca'nın mirasını reddettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz