Yeni pasaportlar ne zaman verilecek?

AB ile vize serbestisi sonrasında yeni alınacak pasaportlar ne zaman verilecek? Yeni pasaport harçları ne kadar olacak? İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 28.3.2016 15:13
Yeni pasaportlar ne zaman verilecek?

Avrupa Birliği(AB) Bakanı Volkan Bozkır vizelerin belirlenen tarihte kaldırılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu söyledi. Peki yeni pasaportlar ne zaman verilecek? Yeni pasaport değişikliğinde harç parası yatacak mı?

YENİ PASAPORT HARÇLARI

Bakan Bozkır "Yeni pasaportlardan alanlar tekrar harç yatırmayacak" dedi. AB ile vizelerın kaldırılması ile ilgili konuşan Avrupa Birliği(AB) Bakanı Volkan Bozkır vizelerin belirlenen tarihte kaldırılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu da sözlerine ekledi. Bakan Bozkır ayrıca parmak izli pasaportlara geçiş yapacak olan pasaport sahibi vatandaşların tekrar harç yatırmayacaklarını söyledi.

DEFTER BEDELİ ÖDENECEK

AB Bakanı Volkan Bozkır, yeni pasaportlar için sadece defter bedeli ödeneceğini söyledi. Örneğin iki yıl önce 10 yıllık pasaport almış bir vatandaş yeni pasaport aldığında kalan 8 yıl için ayrıca bir harç ödemeyecek.

YENİ PASAPORTLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Yeni pasaportların teslim tarihi ile ilgili net bir tarih henüz belirlenmedi. Ancak Schengen ile uyumlu olacağı için yeni pasaportlarla ilgili AB ile görüşme yapılıyor. Bu görüşme sonucunda yeni pasaport teslim tarihi de belirlenmiş olacak. Yeni pasaportlar AB ile görüşmeler sonrasında ise ihaleye çıkacak ve sonrasında teslimleri başlayacak.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni pasaportlar ne zaman verilecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz