FETÖ'nün Cumhuriyet'ine tokat gibi ceza

Terör örgütü propagandası yapan ve devlet karşıtı yayınlarıyla gündemden düşmeyen Cumhuriyet Gazetesi'nin toplumsal ve manevi hakaret ve tahrik içeren haberlerine Basın İlan Kurumu’ndan ceza geldi.

Giriş Tarihi: 29.3.2016 13:28 Güncelleme Tarihi: 29.3.2016 16:28
FETÖ'nün Cumhuriyet'ine tokat gibi ceza

Adliye baskını sonrası Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın fotoğrafını yayınlayıp terör propagandası yapan ve Charlie Hebdo saldırısı sonrası dini değerlere hakaret içeriği taşıyan haberler yayınlayan gazeteye 18 gün ilan kesme cezası verildi.

KARAR ONANDI

Son dönemlerde terör örgütlerinin basın yayın organı haline gelenCumhuriye'e tepkiler üzerine yapılan şikayet sonrası Basın İlan Kurumu'nun verdiği ilan kesme cezalarına hakem sıfatıyla bakan İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi de Basın İlan Kurumu'nun kararlarını onadı.

DHKP-C PROPAGANDASI YAPMIŞTI

Cumhuriyet, Fransa'da gerçekleşen Charlie Hebdo saldırısı sonrası Hz. Muhammed'in aşağılandığı karikatürleri yayınlanarak toplumda infiale yol açmış, ardından da Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan ve Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle sonlanan terör olayında DHKP-C'nin propagandasını yapmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün Cumhuriyet'ine tokat gibi ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz