İbrahim Kalın'dan kritik açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Kalın, Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası kritik açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 1.4.2016 10:23
İbrahim Kalın'dan kritik açıklamalar

Kalın görüşmede Biden'in PKK ile mücadele konusunda Türkiye ile işbirliklerini artıracaklarının altını çizdiğini aynı zamanda da Türkiye'nin DAEŞ ile de mücadele eden bir ülke olduğunun farkında olduklarını söylediğini aktardı.

Kalın şunları söyledi;

''Görüşmede Biden, Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda Amerikan yönetiminin tavrının net olduğunu, herhangi bir bölünmenin asla desteklenmediğini, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin de hiçbir şekilde olmadığını ifade etti.

"Bizim için PKK, PYD, YPG arasında herhangi bir fark yok. DAEŞ arasında bir fark yok. Bizim, onların bir fiili durum yaratmasına müsaade etmemiz ya da müsamaha göstermemiz söz konusu değil. Onlar da bunu anladıklarını, o yüzden özellikle Mümbiç bölgesinde yapılacak operasyonla ilgili bizim hassasiyetlerimizi ve ortak hedeflerimizi esas alan bir plan üzerinde çalışılacağını söylediler ki zaten önümüzdeki hafta da bununla ilgili birimler toplantılarını yapıp detayları konuşacaklar."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Kalın'dan kritik açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz