Terörden korkan zenginler Avrupa’dan kaçıyor

Yeni Dünya Serveti (New World Wealth) kurumu verilerine göre geçen yıl dünyada en fazla sayıda milyoner göçünü Avrupa şehirleri verdi.

Giriş Tarihi: 1.4.2016 11:02
Terörden korkan zenginler Avrupa’dan kaçıyor

Terör saldırıları ile sarsılan Paris'ten ayrılan 7 bin milyoner İngiltere, ABD, Kanada ve İsrail'e yerleşmeyi tercih ederken, Roma'dan 5 bin milyoner ve Atina'dan 2 bin milyoner başka şehirlere taşındı. Avrupalı milyonerlerin Paris'ten ayrılmalarına neden olarak artan dini gerilimler ile ülkede fırsat olmaması yer alırken Yunanistan'ın başkenti Atina'dan ayrılanların ise ekonomik durgunluk ile sığınmacı krizi ana nedenler arasında gösterdiği kaydedildi. Geçen yıl, zenginlerin ayrıldığı ülkelerin başını Fransa çekti. Fransa'dan 2015 yılında 10 bin, Çin'den 9 bin, İtalya'dan 6 bin, Hindistan'dan 4 bin, Yunanistan'dan 3 bin, Rusya, İspanya ve Brezilya'dan da ikişer bin zengin başka ülkelere göç etti.

SIDNEY İLK SIRADA

Aynı dönemde, dünyadaki zenginlerin yerleştikleri şehirler sıralamasında ise Avustralya'nın gözde kenti Sidney ilk sırada yer aldı. Geçen yıl, çeşitli ülkelerden 4 bin milyoner Sidney'e, 3 bin milyoner Melbourne'e, ikişer bin milyoner de Tel Aviv, Dubai, San Francisco ve Vancouver kentlerine göçtü. Ülkelere göre en fazla milyoner göçmeni ise Avustralya aldı. Geçen yıl, Avustralya'ya 8 bin, ABD'ye 7 bin, Kanada'ya 5 bin, İsrail'e 4 bin Birleşik Arap Emirlikleri'ne 3 bin, Yeni Zelanda'ya 2 bin milyoner göçtü.

EN ÇOK MİLYONERİN AYRILDIĞI ŞEHİR

- Paris 7 bin kişi

- Roma 5 bin kişi

- Atina 2 bin kişi

EN ÇOK MİLYONER GÖÇÜ ALAN ÜLKELER

- Avustralya 8 bin kişi

- ABD'ye 7 bin kişi

- Kanada 5 bin kişi

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörden korkan zenginler Avrupa’dan kaçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz