Tersine dünya!

Dünyanın iki büyük devi Real Madrid ve Barcelona’nın toplam borcunun 835 milyon Euro olduğu açıklanırken, Türkiye’nin ‘4 Büyükler’i ise 1.6 milyar Euro barajını zorluyor

Giriş Tarihi: 1.4.2016 09:46 Güncelleme Tarihi: 1.4.2016 10:25
Tersine dünya!

Avrupa'nın büyük ligleri arasında maddi açıdan en problemli ligine sahip İspanya La Liga'da oluşan devasa borcun yüzde 31.9'unun iki dev kulübe ait olduğu ortaya çıktı. Real Madrid ile Barcelona'nıntoplam 853 milyon Euro, yani 2 milyar 657 milyon lira borcu var.Gelirleri çok yüksek olmasına karşın oluşan bu borç İspanya'da eleştiri konusu olurken, her transfer döneminde yıldız savaşlarına giren Türk kulüpleri bu tabloya rahmet okutuyor. Kasım 2015'te borsaya açık şirket statüsündeki '4 Büyükler' olarak anılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un toplam borcunun 4 milyar 300 milyon lira barajında olduğu bilançolarla ortaya çıkmıştı. Devre arası harcamaları ve personel maaş yükü de düşünüldüğünde bu paranın 5 milyar lira barajına ulaştığına kesin gözüyle bakılıyor. Avrupa'nın borç şampiyonları Real Madrid veBarcelona'yı bile ikiye katlayan dört büyükler, gelir olarak bu takımların fersah fersah gerisinde. Takımlarımız arasında ilk Finansal Fair-Play cezasını Galatasaray alırken, diğer takımların da sırada olduğunu tahmin etmek zor değil.

3'Ü BİR ARADA KUTLAMA
Fenerbahçe'de dün 3 futbolcunun doğum günleri rötarlı kutlandı. 23 Mart doğumlu olan 21 yaşına giren Ozan Tufan, 23 Mart doğumlu olan ve 27 yaşına giren Kjaer milli takım kamplarında olduğu için, 28 Mart doğumlu olan ve 29 yaşına giren Fernandao da o tarihte takım 3 gün izinli olduğu için doğum günleri dün bir arada kutlandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Tersine dünya!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz