Hain saldırının kilit ismi yakalandı

Diyarbakır'da 7 polisin şehit olduğu bombalı saldırının organizatörü olduğu belirlenen PKK'lı terörist A.Ç., kırsal alana kaçamadan yakalandı

Giriş Tarihi: 3.4.2016 11:30
Hain saldırının kilit ismi yakalandı

Diyarbakır'da geçtiğimiz perşembe günü 7 polisin şehit olduğu bombalı saldırının kilit isimlerinden biri olan terör örgütü mensubu A.Ç., polis, jandarma ve MİT'in ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar sonucu kırsal alana kaçamadan yakalandı. A.Ç.'nin saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle birlikte olay yerinde keşif yaptığı, PKK'lıları olay öncesinde bölgeye götürüp, saldırıdan sonra da kendi kullandığı araçla başka yere götürdüğü tespit edildi.

11 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA
Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde 7 polisin şehit olduğu, 13'ü polis 27 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Saldırıdan sonra gerçekleştirilen operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı. Bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameraları kayıtlarını inceleyen ekipler, A.Ç. isimli teröristin saldırıdan önce bir grup terörist ile birlikte kullandığı araçla bölgeye geldiği, saldırının ardından ise teröristleri olay yerinden kaçırdığı belirlendi. Lice kırsalından geldiği ve terör örgütünün dağ kadrosunda yer aldığı belirlenen terörist A.Ç., Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat Şubesi, Jandarma İstihbarat ve MİT ortak çalışması sonucu Kocaköy ilçesinde yakalandı. A.Ç.'nin Lice kırsalına kaçmaya çalıştığı tespit edildi.

KİLİT İSİMLERDEN BİRİ
Polisin gözaltına aldığı kişiler arasında bulunan A.Ç.'nin, terör saldırısının kilit isimlerinden biri olduğu belirlendi. A.Ç.'nin saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle birlikte olay yerinde keşif yaptığı, PKK'lıları olay öncesinde bölgeye götürüp, saldırıdan sonra da kendi kullandığı araçla başka yere götürdüğü tespit edildi. Kocaköy'de ifadesi alınan A.Ç., daha sonra sorgulanmak üzere Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne getirildi. Güvenlik güçleri, bombalı aracı olay yerine getirip, patlatan teröristi arama çalışmalarını sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hain saldırının kilit ismi yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz