DAEŞ'ten Oğuzeli Dağ Hudut Karakolu'na saldırı: 1 asker yaralı

GAZİANTEP'in Oğuzeli ile Kilis'in Elbeyli ilçeleri arasındaki bölgede bulunan ve daha önce bir astsubayın şehit olduğu Dağ Hudut Karakolu'nun bulunduğu bölgeye Suriye'deki DAEŞ mevzilerinden bir top ve 2 havan mermisi atıldı. 1 askerin hafif yaralandığı saldırı sonrası ateş açılan DAEŞ mevzilerine Fırtına obüsleriyle karşılık verildi.

Giriş Tarihi: 5.4.2016 12:40 Güncelleme Tarihi: 5.4.2016 12:43
DAEŞ'ten Oğuzeli Dağ Hudut Karakolu'na saldırı: 1 asker yaralı

Dün gece geç saatlerde Oğuzeli'nin Akçakoyun ve Elbeyli'nin Aşağı Beylerbeyi Köyü yakınlarındaki 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı Dağ Hudut Karakolu'na, yaklaşık 2 yıldır DAEŞ kontrolündeki Suriye'nin Halep kentine bağlı Çobanbey bölgesinden tarafından ateş açıldı. Suriye tarafından atılan bir top ile 2 havan mermisi sınırı aşarak Dağ Hudut Karakolu sorumluluk bölgesine düştü. Meydana gelen patlamada, bölgede görevli ismi öğrenilemeyen bir asker hafif yaralandı.

Bölgedeki güvenlik kaynakları, hastaneye götürülen ve ayakta tedavisi yapılan askerin taburcu edildiğini belirtirken, yaşanan gelişme sonrası angajman kuralları kapsamında top ve havan mermilerinin geldiği bölgeye sınırda konuşlu topçu birliklerinin angajman kuralları kapsamında misliyle karşılık verdiğini bildirdi.

Sabaha kadar Suriye'nin Çobanbey bölgesindeki DAEŞ hedeflerine yönelik top atışlarının sürdüğü öğrenilirken, sınır hattında güvenlik önlemleri de en üst düzeye çıkarıldı.

SINIRDA SESSİZLİK HAKİM

Dün gece hudut karakolunun bulunduğu bölgeye açtığı ateşle bir askeri hafif yaralayınca Fırtına obüsleriyle ateş altına alınan Suriye tarafındaki DAEŞ denetimindeki bölgeler ile sınır hattında bugün sessizlik hakim oldu. Sabaha kadar top atışlarının yapıldığı Suriye'nin Çobanbey bölgesinde bugün herhangi bir hareketlilik gözlenmezken, Türkiye tarafında ise sınır hattında önlemlerin en üst düzeyde tutulduğu görüldü.

1 SİVİL DE YARALANDI

Öte yandan dün DAEŞ denetimindeki Çobanbey bölgesinden açılan ateş sırasında sınırı aşan bir tüfek mermisi ise Kilis'in Elbeyli İlçesi'nin Çıldıroba Köyü'nde yaşayan Yunus Yıldırım'ın omzuna isabet etti. Sınırı aşan mermiyle hafif yaralanan Yunus Yıldırım götürüldüğü hastanede tedavisi yapılarak taburcu edildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ'ten Oğuzeli Dağ Hudut Karakolu'na saldırı: 1 asker yaralı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz