GS-FB Derbisi 19.30’da

13 Nisan Çarşamba günü TT Arena’nın ev sahipliğini yapacağı maç için gündüz oynanacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Nihai karar dün saat 19.30 olarak açıklandı

Giriş Tarihi: 6.4.2016 09:50 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 10:23
GS-FB Derbisi 19.30’da
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 20 Mart tarihinde oynanması gereken ancak güvenlik gerekçesiyle ertelenen karşılaşmanın tarihi büyük tartışmalar sonrası 13 Nisan olarak açıklanmış ardından da saat konusunda farklı iddialar ortaya atılmıştı. İl Güvenlik Kurulu'nun güvenliği daha rahat sağlayabilmek amacıyla derbiyi erken saatte oynatma ihtimali olduğu belirtilmişti. Dün İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan başkanlığında yapılan toplantıya Galatasaray adına Alper Narman, Fenerbahçe adına da Metin Doğan katıldı. Karşılaşmanın saati 19.30 olarak belirlenirken Galatasaray yöneticisi Narman, "Hafta içi maçları saat 20.00'de oynanıyor. Emniyet tedbiri olarak maç yarım saat öne alındı" dedi. Fenerbahçeli Doğan ise şunları söyledi: "Saat konusunda bir talebimiz yoktu. Ortak kanı saat 19.30'du. Terör olayları nedeniyle ciddi güvenlik önlemleri alınıyor. Saygılıyız.

OTOPARK KAPALI
Derbi günü metronun Sanayi Mahallesi-Seyrantepe stat bağlantısı çalışmayacak. Sanayi metro durağında inen taraftarlar İETT otobüslerinin ring seferleriyle stada taşınacak. Ayrıca Seyrantepe'deki stat metro durağının kapalı büyük otoparkına da araç alınmayacak.

3 BİN 500 GÜVENLİK
İl Güvenlik Kurulu, Galatasaray- Fenerbahçe derbisi için yoğun güvenlik önlemi de aldı. Bin 250'si Çevik Kuvvet olmak üzere toplam 3 bin 500 güvenlik görevlisi karşılaşma günü stat içi vedışında güvenliği sağlayacak. 52 bin kişi kapasiteli TT Arena'ya yinegüvenlik nedeniyle 49 bin taraftar alınacak.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
GS-FB Derbisi 19.30’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz