Şırnak, Mardin ve Hakkari'de 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı Şırnak, Mardin ve Hakkari'de sürdürülen operasyonlarda dün toplam 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.Yapılan operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 193'e ulaştı.

Giriş Tarihi: 9.4.2016 16:39
Şırnak, Mardin ve Hakkari'de 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Genelkurmay'ın açıklamasında Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 1,Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 1,Şırnak'ta 2 ve Silopi İlçesi'nde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle:

* Mardin / Nusaybin'de devam eden operasyonda; 1 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 193'dür), 10 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 445'dir.)

* Şırnak'da devam eden operasyonda; 2 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmış (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 160'dır), altı el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 410'dur.)

* Silopi'de devam eden operasyonda; 2 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3'tür) 5 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 11'dir.)

* Hakkari / Yüksekova'da devam eden operasyonda; 1 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 139'dur.) bir Biksi makineli tüfeği, iki Dragunov Keskin Nişancı Tüfeği, dört Kaleşnikof piyade tüfeği ve beş dolu şarjörü, iki tabanca, bir kurusıkı tabanca, bir Av tüfeği, bir telsiz, muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiş, 10 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 217'dir.)

* Hakkri / Şemdinli'de icra edilen operasyonda; bir el yapımı patlayıcı, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, üç şarjör, 38 fişek, bir el telsizi, yedi hücum yeleği, 17 çift mekap ayakkabı ele geçirilmiştir.

* Diyarbakır / Bismil'de icra edilen operasyonda iki el yapımı patlayıcı (biri yangın söndürme tüpü ile yapılmış ) ele geçirilmiş ve imha edilmiştir.

* Muş / Hasköy'de icra edilen operasyonda iki sığınak içerisinde; el yapımı patlayıcı imalinde kullanılan dört ton amonyum nitrat, sekiz adet 50 gramlık solüsyon, 300 m kablo, 50 fünye ve sekiz kablo düzenekli pil ele geçirilmiştir.

* Kahramanmaraş / Pazarcık'da icra edilen operasyonda; bir roketatar, 3 roketatar mühimmatı, iki Kaleşnikof piyade tüfeği, iki Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 120 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

* Gaziantep / Nurdağı'nda icra edilen operasyonda; iki Kaleşnikof piyade tüfeği, dört Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 120 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ve iki el bombası ele geçirilmiştir.

* Gaziantep / Oğuzeli'nde Türkiye'den Suriye'ye yasadışı çıkış yapmak isteyen yabancı uyruklu bir şahıs yakalanmıştır.

* Konya / Ereğli'de ihbar üzerine yapılan aramada, bir el yapımı patlayıcı (1.550 gr C-4 patlayıcı madde, 4.250 gr C-4 ve Nitrat türü karışık patlayıcı madde, dört elektrikli fünye, iki elektronik devre kartı) ele geçirilmiş ve ve imha edilmiştir.

* Bitlis / Mutki'de icra edilen operasyonda; bir uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı, yaşam malzemesi (300 kg un, 50 kg şeker, 50 kg fasulye, 18 kg peynir, altı kg bal) ve muhtelif malzeme (30 m kablo, 50 boş çuval, iki akü, üç balta, bir çapa, bir odun testeresi bir branda, üç ışıldak ve bir DVD oynatıcı) ele geçirilmiştir.

* Hakkari / Çukurca'da icra edilen yol kontrolünde, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak, Mardin ve Hakkari'de 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz