Düzyatan: Köklerimiz Osmanlı

Diriliş Ertuğrul dizisinin Ertuğrul Bey'i başarılı oyuncu Engin Altan, 'Biz 1923'te Osmanlı'yı geride bırakıp bir Cumhuriyet kurduk. Türkiye Cumhuriyeti olarak devam ediyoruz ama köklerimiz Osmanlı' dedi.

Giriş Tarihi: 10.4.2016 12:48
Düzyatan: Köklerimiz Osmanlı

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinin Ertuğrul Bey'i başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan Sabah gazetesinden Sonat Bahar'a özel açıklamalarda bulundu. Başarılı oyuncu yaptığı açıklamada, 'Düzyatan, "Biz 1923'te Osmanlı'yı geride bırakıp bir Cumhuriyet kurduk. Türkiye Cumhuriyeti olarak devam ediyoruz ama köklerimiz Osmanlı' ifadelerini kullandı.

İşte röportajdan ilgili o kısım:

TOPLUM BU TÜR HİKAYELERE ÖZLEM Mİ DUYUYORDU YANİ?
Toplum olarak merak ediyorduk. Güzel, milliyetçi bir tarafımızı da gıdıklıyor bu dizi. Amerikalı kendi tarihini dizi, film yapıyor ve bayrağını herkese izlettiriyor. İngiliz'in, Fransız'ın tarihini biliyoruz. Bu da bizim köklerimiz ve kültürümüz. Biz 1923'te Osmanlı'yı geride bırakıp bir Cumhuriyet kurduk. Türkiye Cumhuriyeti olarak devam ediyoruz ama köklerimiz Osmanlı. Baktığınız zaman 600 yıllık bir imparatorluktan bahsediyoruz. Dünyayı ayakları altına almış ama bunu ezerek ya da gittiği toplumları sömürerek yapmamış. Yani utanılacak bir tarihimiz yok. Neden hatırlamayı bırakmışız? Övünülecek tarihi olmayan toplumlar bile kendileriyle övünürken üstelik... Kimse tarihini unutamaz. Ne olursa olsun DNA'da kayıtlı bir şeyler var.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzyatan: Köklerimiz Osmanlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz