Özgecan'ın katilini öldüren kişi belli oldu

Özgecan Aslan'ın katilini cezaevinde öldüren hükümlünün kimliği belli olurken, zanlının silahı içeri nasıl soktuğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 12.4.2016 09:38
Özgecan'ın katilini öldüren kişi belli oldu

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı öldürdüğü için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Ahmet Suphi Altındöken ile oğluna yardım ettiği için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Necmettin Altındöken Kürkçüler Cezaevi'nde vurulmuş, oğul Altındöken kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Adalet Bakanlığı da Adana'ya iki müfettiş göndermişti. Bu arada, baba ve oğlu vuran kişinin A.G. isimli hükümlü olduğu, ifadesinde tabancayı tuvaletten aldığını söylediği öğrenildi. Ayrıca baba ve oğlu koğuşta vurduğu, silah sesleri üzerine koğuşa gelen infaz koruma memurunu da rehin aldığı ortaya çıktı. Cezaevinde 8 saattir hükümlünün sorgusu ve bağlantılarını aydınlatmak için soruşturma devam ediyor.

'Hiçbir şey kızımı geri getirmez'

Özgecan'ın annesi Songül Aslan, kızının katilinin öldürülmesiyle ilgili olarak konuşmak istemediğini söyledi. Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine anne Aslan, "Hiçbir şey benim kızımı geri getirmez. Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyoruz" dedi. Songül Aslan, AA'ya yaptığı açıklamada da "Allah belalarını versin. Ne diyeyim ki. Benim kızım geri gelmeyecek" dedi.

Baba Mehmet Aslan da "Her konuştuğumuzda eskiye dönüyoruz. Öldülerse de diyecek bir sözümüz yok" Sevindim de diyemem üzüldüm de diyemem" diye konuştu. Özgecan'ın amcası Yaşasın Aslan da "Caniler adına üzüldüm. Ölüm bu kadar ucuz olmamalı. Yaşayıp bizim yaşadıklarımızı hissetmelerini isterdim" dedi. Özgecan ailesinin avukatlarından Sevim Küçük de "Türkiye'nin en iyi korunan cezaevlerinden birinde silahlı saldırı akıllarda tabii ki soru işareti bırakıyor ama şu an için yetkililerden yapılacak bilgilendirmeyi beklemeliyiz" diye konuştu. Altındöken'in amcası Behzat Altındöken ise "Onları akraba kabul etmiyoruz. Cenazesini sahiplenmem" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan'ın katilini öldüren kişi belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz