Köy korucuları: PKK'nın kökünü kazıyacağız

Hakkari Yüksekova'da PKK'ya yönelik sürdürülen 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle' operasyonunda asker ve polis ile birlikte köy korucuları görev yapıyor. Köy korucusu, "Bizim devletimizin çok huzuru var. Benim huzurum bozulmuşsa bizim devletimizin de huzuru bozulmuştur. Çünkü bizim bütün vatandaşlar için görevli polis, asker hepsi benim için buraya geldi. Ben de onun için buraya geldim, görev yapıyorum. Biz beraber omuz omuza nöbet tutuyoruz, kardeş kardeşe" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 11:50
Köy korucuları: PKK'nın kökünü kazıyacağız

"KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ İNŞALLAH"

Yüksekova'da görev yapan köy korucusu, "1'inci Korucu : 21 senedir korucuyum, Tüm Yüksekova sınır karakollarında görev yaptım. Yol boyu göreve geliyoruz askerle, Emniyet görevlileriyle nöbet tutuyoruz, omuz omuzayız, beraber çay içiyoruz, yemek yiyoruz, beraberiz, Allah razı olsun askerlerimizden, Emniyet görevlilerimizden. Biz memnunuz onlardan, önceki gibi değil, biraz normalleşmiş. İnşallah biraz sonra o da kalmayacak, kökünü kazıyacağız inşallah. Allah razı olsun Silahlı Kuvvetlerimize, biz memnunuz onlardan, beraberiz, teşekkür ederim" diye konuştu.

"BÜTÜN MİLLET PERİŞAN OLDU, GÖÇ OLDU, O KADAR MİLLET PERİŞANDIR"

Diğer korucu ise "Vatan için, yani ne diyeyim, barış falan istiyorum. Bütün millet perişan oldu, göç oldu, o kadar millet perişandır. Bizim köyde de operasyon oldu, belki köyde yiyecek, içecek her şeyimiz bitmiştir. Biz buraya geldik; askerle, polisle birlikte yaşıyor, birlikte görev yapıyoruz. Askere, polise teşekkür ediyorum, Allah razı olsun" dedi.

"BENİM HUZURUM BOZULMUŞSA BİZİM DEVLETİMİZİN DE HUZURU BOZULMUŞTUR"

'1985'te bu silahı aldım, ben bu göreve çok razıyım' diyen bir başka köy korucusu ise şunları söyledi, "Ben bu asker ve polislerden çok razıyım, Allah onlardan razı olsun, ben onları çok seviyorum, ben bu görevi de çok seviyorum. Bizim devletimizin çok huzuru var. Benim huzurum bozulmuşsa bizim devletimizin de huzuru bozulmuştur. Çünkü bizim bütün vatandaşlar için görevli polis, asker hepsi benim için buraya geldi. Ben de onun için buraya geldim, görev yapıyorum. Biz beraber omuz omuza nöbet tutuyoruz, kardeş kardeşe. Ben onun abisi oluyorum. Ben 60 yaşımdayım, o 45-50 yaşında. Ben onun abisiyim, ben onunla sabaha kadar nöbet tutuyorum, çünkü ben mecburum. Ben bu silahı aldım, bu silah benim şeref ve namusumdur. Onun için ben buraya geldim, ben bu nöbeti seviyorum. Ben çatışma istemiyorum, huzur istiyorum."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy korucuları: PKK'nın kökünü kazıyacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz